koliber


Spotkanie z kolibrami

W końcu odkryłem miejsce, gdzie ptaki mogą latać a człowiek i tak może zobaczyć je z bliska. A jednak jego obecność im nie przeszkadza. Tukany zbliżą się na wyciągniecie ręki, ciekawe dziwnej istoty pozbawionej dzioba. Wyciągać rękę jednak odradzam. Ale ze zrobieniem wyjątkowych zdjęć u boku egzotycznego ptaka nie będzie problemu.

Tukany i ary urzekły mnie kolorami. Jeszcze większe wrażenie zrobiły najmniejsze ptaki świata - kolibry, którym można było się przyjrzeć z bliska. Ich zwinność robi wrażenie. Trzepoczą skrzydłami nawet 200 razy na minutę (im mniejszy, tym częściej) i między innymi dzięki temu (jako jedyne ptaki) potrafią latać do tyłu. Jeszcze większe wrażenie robi szybkość bicia serca - ponad 1000 uderzeń na minutę! I co chyba najdziwniejsze - podczas wędrówki potrafią przelecieć 8000 km!

Oprócz ww. ptaków zobaczysz też inne gatunki oraz sporo pięknych motyli.

Wizytę w Parku ptaków w Foz do Iguaçu warto połączyć z wycieczką do pobliskich wodospadów Iguacu (Iguazu) oraz Rio de Janeiro.

Ciąg dalszy (w tym zdjęcia i filmy) w przygotowaniu.

 

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: od 9 EUR*

Zalecana długość pobytu: 2 dni

Najlepszy okres: styczeń, luty, marzec, listopad, grudzień

Transport: samolotem

Polecane filmy: "Miasto Boga", "Elitarni - ostatnie starcie"

Więcej: Klimat, Wikipedia, Poradnik MSZ (wizy, szczepienia, bezpieczeństwo itp.)

* minimalna ocena 7 na 10


Sprawdź nową metodę promocji na FaceBooku!


Co miesiąc rozwijam jedną relację z podróży. W przygotowaniu jest ich ponad 60. Jeśli ta wyżej interesuje Cię szczególnie, daj znać, postaram się ją podnieść w kolejce :)

A może inna podróż Cię również zainteresuje? Spójrz w prawo.

Oprócz tego ukończony jest dział porad (u góry po lewej).

 

Chcesz być na bieżąco? Polub Kalendarz na FaceBooku lub zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!


Czy słyszałeś/aś o JOMO?

Joy of Missing Out - to radość z odłączenia, a więc bez Internetu.

Właśnie w takim charakterze organizuję krótkie obozy w domkach w lesie. A do tego bez dymu papierosowego. W rodzinnej atmosferze podróżników. W programie poszukiwanie skarbu oraz warsztaty z oddychania, masaży, jogi, akrojogi, medytacji, ziołolecznictwa, śpiewu wielogłosem, a także mantry rockowe, muzykowanie i inne. Sprawdź.