Odbierz 164 zł zniżki na noclegi przez airbnb!


Bartłomiej Zobek

Jestem doradcą podróżniczym i wspieram działania na rzecz zachowania bioróżnorodności oraz ocalenia lasów deszczowych (https://www.youtube.com/watch?v=f4B70WMyyz0), organizuję wydarzenia związane z podróżami, jogą, muzyką i autorskimi mantrami  opisane na stronie Jam w lesie. Piszę piosenki i reportaże podróżnicze. Odwiedziłem prawie 70 krajów.

Moje podróże w ostatnich latach zmieniły się. Kiedyś skrupulatnie planowałem każdy dzień, każdy krok. Aż zrozumiałem, że wtedy najwięcej umyka. Teraz planuję tylko ogólne ramy, a reszta po prostu się wydarza. Jeśli na przykład ktoś zaprosi mnie na egzotyczne wesele, to nie odmówię, bo jutro MUSZĘ jechać zaliczyć kolejny punkt programu. Dzięki temu moje wyprawy są pełne wydarzeń, emocji, niezwykłych spotkań z ludźmi i zwierzętami. Przygoda zaczyna się tam, gdzie kończy się plan. Zainteresowanych przyłączaniem się zapraszam tutaj.

Podczas wypraw staram się dotrzeć do miejsc, gdzie jest więcej zwierząt niż ludzi, a wśród ludzi więcej miejscowych niż turystów. Oczywiście zahaczamy też o miejsca popularne, jeśli są wyjątkowe. Niemniej esencją jest doświadczenie bliskiego kontaktu z naturą oraz ludźmi żyjącymi tradycyjnie, a nie z turystyki. Bez pośpiechu.

Zobek Bartłomiej

Ciekawość i słabość do adrenaliny zaprowadziła mnie również do Milionerów oraz Postaw na Milion, jak również do uzyskania licencji lotniczej i przebycia kursu żeglarskiego oraz kilku kursów nurkowych.

Organizuję też eko-obozy w Polsce i za granicą. Często w stylu JOMO - Joy of Missing Out - czyli radość z odłączenia, a więc bez używania telefonów itp. W zamian - gry terenowe sprawnościowo-intelektualne typu Szukanie skarbu, jak też gry impro, warsztaty z jogi, gry na bębnach, śpiewu wielogłosem, zielarstwa i inne. Często z opcją wege.

Zaciekawił Cię ten tekst?
Śledź mnie na Facebooku albo wpadnij na spotkanie podróżnicze, które organizuję.

Bartek Zobek i Nicponie

Od 2012 r. piszę własne piosenki, a w czerwcu 2013 r. założyłem swój pierwszy zespół Nicponie, a później Inną Bajkę. Teksty, które piszę często nawiązują do moich podróży. To również podczas podróży powstało parę z nich. Napisałem także kilka świeckich mantr w klimacie rockowym.

Zapraszam na koncerty i spotkania podróżnicze ze mną, a przede wszystkim na kolejne edycje festiwalu Jam w lesie!

Założyłem również parę grup podróżniczych na FB, w tym dwie największe w Polsce.

Zawodowo zajmuję się copywritingiem oraz prowadzę szkolenia z pozycjonowania stron w Google, Google AdWords oraz z zarabiania przez Internet. Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (studentem m.in. dr Joanny Heidtman).

Moim małym hobby jest również aktorstwo.

Osoby zainteresowane wspólnymi podróżami zapraszam na stronę z moimi planami wyjazdowymi. Z kolei na dole tej tej podstrony kilka opinii od osób podróżujących ze mną. A także opinie z CouchSurfingu.

Posłuchaj też wywiadów ze mną.

Instagram: bartekzobek


Dziękuję:

Mojemu bratu, Dominikowi za konsultacje geograficzne.

Jackowi Szynalikowi z firmy Eniteo za najlepszy CMS SEO.

Michałowi Juszczakowi za różne ciekawostki na temat obniżania kosztów podróży.

I wszystkim, wraz z którymi przeżyłem tyle wspaniałych przygód!

Czytaj więcej o historii tego bloga podróżniczego.

 

PS Bartek jest zdrobnieniem imienia Bartłomiej. Ale Bartłomiej to nie Bartosz : )


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >