Bartłomiej Zobek

"Jesteś szalony, podróżując tutaj sam"... Wiele razy słyszałem zwierzenia tego typu, ale prędzej oszalałbym siedząc w jednym miejscu.

Nie wszystkie moje podróże przebiegają pod znakiem ryzyka, aczkolwiek zawsze staram się połączyć swoją wyprawę z czymś emocjonującym, bo tygodniowe leżenie na plaży nie jest moim hobby.

Zobek Bartłomiej

Ciekawość i słabość do adrenaliny zaprowadziła mnie również do Milionerów oraz Postaw na Milion, jak również do uzyskania licencji lotniczej i przebycia kursu żeglarskiego oraz kilku kursów nurkowych.

Podróże mnie inspirują. Podczas jednej z najdłuższych wypraw, a było to 28.02.2012 r. w miejscowości Florianopolis w Brazylii byłem słuchaczem kameralnego koncertu lokalnej grupy. Wokalista przyznał się, że poślubił kiedyś Czeszkę, a więc zrobiło się dość swojsko. W przerwie postanowiłem do niego zagadać, przy okazji weryfikując znajomość czeskiego, który zgłębiałem kiedyś przez rok. W rozmowie wyszło, że sam uczę się śpiewać (hobbystycznie), więc piosenkarz zaproponował, abym zaśpiewał z jego zespołem.
Bartek Zobek i Nicponie

Ten występ był jednym z kilku ważnych momentów, które wpłynęły na to, że w czerwcu po powrocie do Polski zacząłem szukać zespołu, do którego mógłbym przystąpić. Kilka miesięcy później zrozumiałem, że potrzebuję zespół, ale własny, dlatego, że wolałem śpiewać swoje piosenki, które zacząłem pisać w ostatnich miesiącach. I tak w czerwcu 2013 r. zadebiutowałem z Nicponiami. Teksty, które piszę często nawiązują do moich podróży. To również podczas podróży powstało parę z nich.

Zapraszam na koncerty i spotkania podróżnicze ze mną, a przede wszystkim na kolejne edycje festiwalu Jam w lesie!

Założyłem również parę grup podróżniczych na FB.

Zawodowo zajmuję się copywritingiem oraz prowadzę szkolenia z pozycjonowania stron w Google, Google AdWords oraz z zarabiania przez Internet. Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Moim małym hobby jest również aktorstwo.

Osoby zainteresowane wspólnymi podróżami zapraszam na stronę z moimi planami wyjazdowymi. Z kolei na dole tej tej podstrony kilka opinii od osób podróżujących ze mną. A także opinie z CouchSurfingu.

Posłuchaj też wywiadu w Radiu RAM.


Dziękuję:

Mojemu bratu, Dominikowi za konsultacje geograficzne.

Jackowi Szynalikowi z firmy Eniteo za najlepszy CMS SEO.

Michałowi Juszczakowi za różne ciekawostki na temat obniżania kosztów podróży.

I wszystkim, wraz z którymi przeżyłem tyle wspaniałych przygód!

Czytaj więcej o historii tego bloga podróżniczego.

 

PS Bartek jest zdrobnieniem imienia Bartłomiej. Ale Bartłomiej to nie Bartosz : )promocje na hotele