Bartłomiej Zobek

Jestem doradcą podróżniczym i działam na rzecz ocalenia lasów deszczowych (https://www.youtube.com/watch?v=f4B70WMyyz0), organizuję wydarzenia związane z podróżami, jogą, muzyką i autorskimi mantrami  opisane na stronie Jam w lesie. Piszę piosenki i reportaże podróżnicze. Odwiedziłem 60 krajów. Sprzedaję też zdjęcia podróżnicze w formie fotografii na ścianę.

Moje podróże w ostatnich latach zmieniły się. Kiedyś skrupulatnie planowałem każdy dzień, każdy krok. Aż zrozumiałem, że wtedy najwięcej umyka. Teraz planuję tylko ogólne ramy, a reszta po prostu się wydarza. Jeśli na przykład ktoś zaprosi mnie na egzotyczne wesele, to nie odmówię, bo jutro MUSZĘ jechać zaliczyć kolejny punkt programu. Dzięki temu moje wyprawy są pełne wydarzeń, emocji, niezwykłych spotkań z ludźmi i zwierzętami. Przygoda zaczyna się tam, gdzie kończy się plan. Zainteresowanych przyłączaniem się zapraszam tutaj.

Podczas wypraw staram się dotrzeć do miejsc, gdzie jest więcej zwierząt niż ludzi, a wśród ludzi więcej miejscowych niż turystów. Oczywiście zahaczamy też o miejsca popularne, jeśli są wyjątkowe. Niemniej esencją jest doświadczenie bliskiego kontaktu z naturą oraz ludźmi żyjącymi tradycyjnie, a nie z turystyki. Bez pośpiechu.

Zobek Bartłomiej

Ciekawość i słabość do adrenaliny zaprowadziła mnie również do Milionerów oraz Postaw na Milion, jak również do uzyskania licencji lotniczej i przebycia kursu żeglarskiego oraz kilku kursów nurkowych.

Podróże mnie inspirują. Podczas jednej z dłuższych wypraw, a zdarzyło się to 28.02.2012 r. w miejscowości Florianopolis w Brazylii, byłem słuchaczem kameralnego koncertu lokalnej grupy. Wokalista przyznał się, że poślubił kiedyś Czeszkę, a więc zrobiło się dość swojsko. W przerwie postanowiłem do niego zagadać, przy okazji weryfikując znajomość czeskiego, który zgłębiałem kiedyś przez rok. W rozmowie wyszło, że sam uczę się śpiewać (hobbystycznie), więc piosenkarz zaproponował, abym zaśpiewał z jego zespołem.
Bartek Zobek i Nicponie

Ten występ był jednym z kilku ważnych momentów, które wpłynęły na to, że w czerwcu po powrocie do Polski zacząłem szukać zespołu, do którego mógłbym przystąpić. Kilka miesięcy później zrozumiałem, że potrzebuję zespół, ale własny, dlatego, że wolałem śpiewać swoje piosenki, które zacząłem pisać w ostatnich miesiącach. I tak w czerwcu 2013 r. zadebiutowałem z Nicponiami. Teksty, które piszę często nawiązują do moich podróży. To również podczas podróży powstało parę z nich.

Zapraszam na koncerty i spotkania podróżnicze ze mną, a przede wszystkim na kolejne edycje festiwalu Jam w lesie!

Założyłem również parę grup podróżniczych na FB, w tym dwie największe w Polsce.

Zawodowo zajmuję się copywritingiem oraz prowadzę szkolenia z pozycjonowania stron w Google, Google AdWords oraz z zarabiania przez Internet. Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (wieloletnim studentem m.in. dr Joanny Heidtman).

Moim małym hobby jest również aktorstwo.

Osoby zainteresowane wspólnymi podróżami zapraszam na stronę z moimi planami wyjazdowymi. Z kolei na dole tej tej podstrony kilka opinii od osób podróżujących ze mną. A także opinie z CouchSurfingu.

Posłuchaj też wywiadu dla Kreatologii oraz dla Radia RAM.

Instagram: bartekzobek


Dziękuję:

Mojemu bratu, Dominikowi za konsultacje geograficzne.

Jackowi Szynalikowi z firmy Eniteo za najlepszy CMS SEO.

Michałowi Juszczakowi za różne ciekawostki na temat obniżania kosztów podróży.

I wszystkim, wraz z którymi przeżyłem tyle wspaniałych przygód!

Czytaj więcej o historii tego bloga podróżniczego.

 

PS Bartek jest zdrobnieniem imienia Bartłomiej. Ale Bartłomiej to nie Bartosz : )


Czy słyszałeś/aś o JOMO?

Joy of Missing Out - to radość z odłączenia, a więc bez Internetu.

Właśnie w takim charakterze organizuję krótkie obozy w domkach w lesie. A do tego bez dymu papierosowego. W rodzinnej atmosferze podróżników. W programie warsztaty z oddychania, masaży, jogi, akrojogi, medytacji, ziołolecznictwa, mantry rockowe, muzykowanie i inne. Sprawdź.