Zobacz goryle z bliska w Ugandzie!


Bartłomiej Zobek

Jestem doradcą podróżniczym i wspieram działania na rzecz zachowania bioróżnorodności, etycznej turystyki oraz ocalenia lasów deszczowych. Pomagam hotelom w promocji i przekształcaniu na profil przyjazny środowisku naturalnemu. Organizuję wydarzenia związane z podróżami, jogą, muzyką i autorskimi mantrami  oraz festiwal Jam w lesie. Piszę piosenki i reportaże podróżnicze. Odwiedziłem około 70 krajów.

W 2021 wyznaczyłem i oznakowałem pierwszy oficjalny szlak turystyczny w ugandyjskich górach Kadam. Mimo chondromalacji IV stopnia. Mam w planie wytyczyć kolejne szlaki.

Założyłem również parę grup podróżniczych na FB, w tym dwie największe w Polsce.

Pomimo porwań operatorki, nieustannych zaczepek i nieprzespanej nocy udało nam się nakręcić krótki film o orangutanach.

Moje podróże w ostatnich latach zmieniły się. Kiedyś skrupulatnie planowałem każdy dzień, każdy krok. Aż zrozumiałem, że wtedy najwięcej umyka. Teraz planuję tylko ogólne ramy, a reszta po prostu się wydarza.

Podczas wypraw staram się dotrzeć do miejsc, gdzie jest więcej zwierząt niż ludzi, a wśród ludzi więcej miejscowych niż turystów. Oczywiście zahaczamy też o miejsca popularne, jeśli są wyjątkowe. Niemniej esencją jest doświadczenie bliskiego kontaktu z naturą oraz ludźmi żyjącymi tradycyjnie, a nie z turystyki. Bez pośpiechu.

Ciekawość i słabość do adrenaliny zaprowadziła mnie również do Milionerów oraz Postaw na Milion, jak również do uzyskania licencji lotniczej i przebycia kursu żeglarskiego oraz kilku kursów nurkowych.

Zobek Bartłomiej

Organizuję też eko-obozy w Polsce i za granicą. Często w stylu JOMO - Joy of Missing Out - czyli radość z odłączenia, a więc bez używania telefonów itp. W zamian - gry terenowe sprawnościowo-intelektualne typu Szukanie skarbu, jak też gry impro, warsztaty z jogi, gry na bębnach, śpiewu wielogłosem, zielarstwa i inne. Często z opcją wege.

A może chcesz zwiedzić ze mną Ugandę? Sprawdź szczegóły wyprawy.

Od 2012 r. piszę własne piosenki, a w czerwcu 2013 r. założyłem swój pierwszy zespół Nicponie, a później Inną Bajkę. Teksty, które piszę często nawiązują do moich podróży. To również podczas podróży powstało parę z nich. Napisałem także kilka świeckich mantr w klimacie rockowym.

Zapraszam na koncerty i spotkania podróżnicze ze mną, a przede wszystkim na kolejne edycje festiwalu Jam w lesie!

Bartek Zobek i Nicponie

Prowadzę też firmę zajmującą się copywritingiem oraz szkoleniami z pozycjonowania stron w Google, Google Ads oraz z zarabiania przez Internet.

Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. I jak na absolwenta socjologii przystało... zajmuję się czasem też... aktorstwem ;)

Osoby zainteresowane wspólnymi podróżami zapraszam na stronę z moimi planami wyjazdowymi. Z kolei na dole tej tej podstrony kilka opinii od osób podróżujących ze mną. A także opinie z CouchSurfingu.

Posłuchaj też wywiadów ze mną.

Instagram: bartekzobek


Dziękuję:

Mojemu bratu, Dominikowi za konsultacje geograficzne.

Jackowi Szynalikowi z firmy Eniteo za najlepszy CMS SEO.

Michałowi Juszczakowi za różne ciekawostki na temat obniżania kosztów podróży.

I wszystkim, wraz z którymi przeżyłem tyle wspaniałych przygód!

Czytaj więcej o historii tego bloga podróżniczego.

 

PS Bartek jest zdrobnieniem imienia Bartłomiej. Ale Bartłomiej to nie Bartosz : )


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >