Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Bartek (Bartłomiej) Zobek

Jestem doradcą podróżniczym i wspieram działania na rzecz zachowania bioróżnorodności, etycznej turystyki oraz ocalenia lasów deszczowych. Pomagam hotelom w promocji i przekształcaniu na profil przyjazny środowisku naturalnemu. Aktualnie kończę pisać książkę Ocalić Kadam o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie oraz o terapiach psychodelicznych.

Prowadzę zajęcia dla dzieci i dorosłych: prezentacje podróżnicze, zajęcia z buszkraftu i surwiwalu oraz gry terenowe typu Szukanie skarbu.

Organizuję wydarzenia związane z podróżami, jogą, muzyką i autorskimi mantrami  oraz festiwal Jam w lesie. Często w stylu JOMO - Joy of Missing Out - czyli radość z odłączenia, a więc bez używania telefonów itp

Piszę piosenki i reportaże podróżnicze. Odwiedziłem około 70 krajów.

Od 2021 wyznaczam szlaki turystyczne w ugandyjskich górach Kadam. Mimo chondromalacji IV stopnia.

Założyłem również parę grup podróżniczych na FB, w tym dwie będące jednymi z  największych w Polsce. A skoro o niej mowa, to spędzam tu około 6 miesięcy w roku, zajmując się wtedy m.in. aktorstwem (zobacz moją filmografię oraz demo aktorskie) oraz prowadząc zajęcia podróżnicze dla dzieci w szkołach i przedszkolach.

Pomimo porwań operatorki, nieustannych zaczepek i nieprzespanej nocy udało nam się nakręcić krótki film o orangutanach.

Moje podróże w ostatnich latach zmieniły się. Kiedyś skrupulatnie planowałem każdy dzień, każdy krok. Aż zrozumiałem, że wtedy najwięcej umyka. Teraz planuję tylko ogólne ramy, a reszta po prostu się wydarza.

Podczas wypraw staram się dotrzeć do miejsc, gdzie jest więcej zwierząt niż ludzi, a wśród ludzi więcej miejscowych niż turystów. Oczywiście zahaczamy też o miejsca popularne, jeśli są wyjątkowe. Niemniej esencją jest doświadczenie bliskiego kontaktu z naturą oraz ludźmi żyjącymi tradycyjnie, a nie z turystyki. Bez pośpiechu.

Ciekawość i słabość do adrenaliny zaprowadziła mnie również do Milionerów oraz Postaw na Milion, jak również do uzyskania licencji lotniczej i przebycia kursu żeglarskiego oraz kilku kursów nurkowych.

Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!

Zobek Bartłomiej

Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!

Od 2012 r. piszę własne piosenki, a w czerwcu 2013 r. założyłem swój pierwszy zespół Nicponie, a później Inną Bajkę. Teksty, które piszę często nawiązują do moich podróży. To również podczas podróży powstało parę z nich. Napisałem także kilka świeckich mantr w klimacie rockowym.

Bartek Zobek i Nicponie

Prowadzę też firmę zajmującą się copywritingiem oraz szkoleniami z pozycjonowania stron w Google, Google Ads oraz z zarabiania przez Internet.

Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłem również Studium Pedagogiczne tamże.

Osoby zainteresowane wspólnymi podróżami zapraszam na stronę z moimi planami wyjazdowymi. Z kolei na dole tej tej podstrony kilka opinii od osób podróżujących ze mną. A także opinie z CouchSurfingu.

Posłuchaj też wywiadów ze mną.

Instagram: bartekzobek


Dziękuję:

Mojemu bratu, Dominikowi za konsultacje geograficzne.

Jackowi Szynalikowi z firmy Eniteo za najlepszy CMS SEO.

Michałowi Juszczakowi za różne ciekawostki na temat obniżania kosztów podróży.

I wszystkim, wraz z którymi przeżyłem tyle wspaniałych przygód!

Czytaj więcej o historii tego bloga podróżniczego.

 

PS Bartek jest zdrobnieniem imienia Bartłomiej. Ale Bartłomiej to nie Bartosz : )


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >