Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!


Spotkajmy się!

Spotkanie z podróżnikiem

Prezentacja w przedszkolu

Gdy nie wytyczam szlaków w Ugandzie, ani nie gram w filmach, to prowadzę interaktywne lekcje podróżnicze. Po polsku lub po angielsku (bądź łączone), w tym nauka piosenki podróżniczej.

Zatem, czy chcielibyście zobaczyć niepublikowane zdjęcia i filmy z moich wypraw? Posłuchać o historiach, których tutaj nie opisałem? Poznać szczegóły zabawnych jak i dramatycznych przypadków z moich podróży? Usłyszeć piosenkę o mojej przygodzie? Dowiedzieć się o pracy na planie filmowym? Lub po prostu porozmawiać o podróżowaniu? Spotkajmy się podczas zajęć podróżniczych!

Oferuję też indywidualne multimedialne lekcje lub konwersacje po angielsku, na żywo lub na Skypie.
 

Tematy spotkań:

Spotkanie z Bartkiem Zobkiem

Nauka piosenki w przerwie prezentacji

 

 • Bushcraft w buszu i w puszczy -> teoria i praktyka, czyli codzienne życie plemion w Afryce i Ameryce Południowej (sposoby rozpalania ognia, robienie łuków, stawianie lepianek oraz Ayahuasca) oraz zajęcia praktyczne z budowy szałasu, bezpiecznego biwakowania, obsługi kompasu, rozpalania ognia lub strzelania z łuku >> zobacz szczegóły

 • Wyznaczanie szlaków w Ugandzie - mój największy projekt społeczno-ekologiczny, który często trafia do mediów. Więcej informacji o tym projekcie - tutaj.
   
 • Życie dzieci na innych kontynentach (Afryka, Azja, Karaiby, Ameryka Północna i Południowa) - część I i II - polecam!
   
 • Ciekawostki kulinarne ze świata (w tym: skąd się bierze czekolada, cynamon, jak wyglądają owoce kawy, jak rośnie anans, kto je pytony i.wiele innych) - zajęcia z eksponatami
   
 • Kulisy spotkania z orangutanami - https://www.youtube.com/watch?v=f4B70WMyyz0
  oraz o tym jak nasze życie wpływa na populację dzikich zwierząt na świecie
   
 • Życie w dżungli: Afryka, Borneo i Amazonia
   
 • Zwierzęta Afryki
   
 • Podwodny świat
   
opinia o Bartku Zobku
 • Najniebezpieczniejsze przygody (niebezpieczne miasta, groźne zwierzęta i rośliny, tropikalne choroby itp) - część I i II
   
 • Zagrożone zwierzęta, rośliny i miejsca na Ziemi
   
 • Czym naprawdę jest ekologia?
   
 • Religie i rytuały (wesele na Sumatrze, aranżowanie małżeństw, Ayahuaska w Amazonii i inne) - dla dorosłych i młodzieży szkolnej
   
 • Najpiękniejsze miejsca na Ziemi
   
 • Najbardziej zabawne przygody
   
 • Ciekawostki z pracy na planie filmowym (na podstawie współpracy z P. Vegą oraz z Waksy, Abstra i w najpopularniejszych polskich serialach, więcej tutaj)
   
 • oraz zajęcia związane z konkretnymi dziedzinami jak WOS, geografia czy historia (np. historia polskich uchodźców podczas II wojny światowej, którzy założyli wioskę w Ugandzie)

A może interesuje Was jeden konkretny kraj? Mogę opowiedzieć o około 70*

W zależności do wieku słuchaczy prezentacje mają charakter lekki i zabawny (przedszkolaki) lub poważniejszy, a nawet szokujący (licealiści i dorośli), skłaniający do dyskusji i wielu refleksji, również po spoktaniu. Poruszamy się interdyscyplinarnie między ciekawostkami biologicznymi, geograficznymi, socjologicznymi, lingwistycznymi i innymi.

 

Prezentacje mogą być prowadzone po polsku lub angielsku bądź łączone.
 

Prezentacja może być wzbogacona o autorskie piosenki: liryczne i...

 

Więcej o mnie:

Jestem absolwentem socjologii UJ oraz Studium Pedagogicznego UJ, autorem piosenek, pilotem samolotu. Gram również w serialach i filmach. Więcej informacji o mnie: tutaj.

Możesz również poczytać o mnie - w mediach

  

Prezentacje połączone z autorskim recitalem:

 

Podróże i muzyka, czyli zdjęcia pięknych, niezwykłych miejsc, ludzi i zwierząt oraz opowieści o ekscytujących przygodach na różnych kontynentach przeplatane piosenkami inspirowanymi tymi podróżami (w większości satyrycznymi). Prezentacja zawiera elementy humorystyczne, edukacyjne oraz zagadki. Czas trwania jednego spotkania od 60 do 90 minut. Na podstawie podróży do ponad 70 krajów.

...humorystyczne (dla dorosłych)


Dwie propozycje w tym zakresie:

Prezentacja "Irazu" - kultura latynoamerykańska, w tym rytuały godowe, spotkania z rekinami i innymi dzikimi zwierzętami, życie w dżungli, nasz wpływ na orangutany oraz lasy deszczowe, niezwykłe wulkany i inne...

Prezentacja "Tailana" - fauna sawanny i Masajowie, znikające plaże, życie na łodzi, piękne i niebezpieczne metropolie świata, dziwne kulinaria oraz czarujące nieturystyczne miejsca w przystępnych cenach

A może interesuje Cię jakiś inny temat? Może akurat byłem w odpowiednim miejscu!
 

*Odwiedzone kraje:

m.in.: Albania, Argentyna, Armenia, Austria, Belgia, Belize, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Egipt, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Gambia, Gruzja, Grecja, Gwatemala, Hiszpania, Holandia, Indie, Indonezja, Izrael, Kambodża, Kenia, Kolumbia, Kostaryka, Laos, Liechtenstein, Litwa, Łotwa, Macedonia, Malezja, Meksyk, Namibia, Nikaragua, Niemcy, Norwegia, Oman, Palestyna, Portugalia, Peru, Rosja, Rwanda, Rumunia, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, San Marino, Senegal, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Tanzania (Zanzibar), Turcja, Uganda, Ukraina, USA, Watykan, Wenezuela, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy, ZEA.

Wymagania techniczne: sala, nagłośnienie. Na terenie całego kraju.

Mam do dyspozycji własny projektor i ekran (należy zgłosić zapotrzebowanie). Gwarantuję też dobrą zabawę :)
 


Masz pytania? Napisz lub zadzwoń: 509 299 209.


Zapraszam też na wyjazdy ze mną! Terminarz najbliższych spotkań i wypraw znajdziesz tutaj.


Fot. główna: Steve HoltanCzy wiesz, że możesz porównać ceny noclegów z różnych serwisów rezerwacyjnych poprzez multiwyszukiwarkę HotelsCombined?


Spotkaniaz podróżnikiem

 

 

 


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >