Bartek Zobek

Osobiście sprawdzone!

Co nowego?

Porady


Ciekawostka dnia

Prostytutki na całym świecie próbują oszukać turystów wzbudzając ich zaufanie, czasem do ostatniej chwili ukrywając swoje intencje. Pokazywanie zdjęć własnych dzieci jest w standardzie. Są też bardziej wyszukane formy damsko-męskich oszustw. Np. w Krakowie dziewczęta podrywają turystów i zaciągają do ulubionej knajpy, gdzie drink kosztuje nawet 100 zł, serwis w cenie.Zaplanuj swój urlop: Chorwacja

Czy lubisz tę stronę? :)


Zapisz się na newsletter!
Bartłomiej Zobek

"Jesteś szalony, podróżując tutaj sam"... Wiele razy słyszałem zwierzenia tego typu, ale prędzej oszalałbym siedząc w jednym miejscu.

Nie wszystkie moje podróże przebiegają pod znakiem ryzyka, aczkolwiek zawsze staram się połączyć swoją wyprawę z czymś emocjonującym, bo tygodniowe leżenie na plaży nie jest moim hobby.

Zobek Bartłomiej

Ciekawość i słabość do adrenaliny zaprowadziła mnie również do Milionerów oraz Postaw na Milion, jak również do uzyskania licencji lotniczej i przebycia kursu żeglarskiego oraz kilku kursów nurkowych.

Podróże mnie inspirują. Podczas jednej z najdłuższych wypraw, a było to 28.02.2012 r. w miejscowości Florianopolis w Brazylii byłem słuchaczem kameralnego koncertu lokalnej grupy. Wokalista przyznał się, że poślubił kiedyś Czeszkę, a więc zrobiło się dość swojsko. W przerwie postanowiłem do niego zagadać, przy okazji weryfikując znajomość czeskiego, który zgłębiałem kiedyś przez rok. W rozmowie wyszło, że sam uczę się śpiewać (hobbystycznie), więc piosenkarz zaproponował, abym zaśpiewał z jego zespołem.
Bartek Zobek i Nicponie

Ten występ był jednym z kilku ważnych momentów, które wpłynęły na to, że w czerwcu po powrocie do Polski zacząłem szukać zespołu, do którego mógłbym przystąpić. Kilka miesięcy później zrozumiałem, że potrzebuję zespół, ale własny, dlatego, że chciałem śpiewać swoje piosenki. I tak w czerwcu 2013 r. zadebiutowałem z Nicponiami. Teksty, które piszę często nawiązują do moich podróży. To również podczas podróży powstało parę z nich.

Zapraszam na koncerty i spotkania podróżnicze ze mną, a przede wszystkim na kolejne edycje festiwalu Jam w lesie!

Zawodowo zajmuję się copywritingiem oraz prowadzę szkolenia z pozycjonowania stron w Google oraz z zarabiania przez Internet. Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Posłuchaj też wywiadu w Radiu RAM.


Dziękuję:

Mojemu bratu, Dominikowi za konsultacje geograficzne.

Jackowi Szynalikowi z firmy Eniteo za najlepszy CMS SEO.

Michałowi Juszczakowi za różne ciekawostki na temat obniżania kosztów podróży.

I wszystkim, wraz z którymi przeżyłem tyle wspaniałych przygód!

Czytaj więcej o historii tego bloga podróżniczego.

 

PS Bartek jest zdrobnieniem imienia Bartłomiej. Ale Bartłomiej to nie Bartosz : )

W czerwcu polecam: