Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Książka "Ocalić Kadam"

Rusza przedsprzedaż mojej książki Ocalić Kadam!

Choć pierwszą motywacją do jej napisania było podzielenie się moimi zabawnymi, a czasem szokującymi przygodami podczas wyznaczania szlaków w Ugandzie (ponadto opisuję swoje podróże w Namibii, Rwandzie, Meksyku, Belize, Kostaryce, Brazylii, Kolumbii, Indonezji, Malezji i innych), to kończę ją z przekonaniem, że może być nadzieją dla osób, które zadają sobie sporo pytań, a może nawet uważają, że ich życie dotarło do krawędzi...

Wpłacając pieniądze dziś, nie tylko rezerwujesz sobie otrzymanie ebooka w serii patronackiej przed jego oficjalną premierą, ale przede wszystkim wspierasz proces twórczy, za co dziękuję!

Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł zlecić profesjonalną redakcję i dwie korekty, projekt graficzny, a później być może druk. Ale przede wszystkim zyskam czas na spokojne poprawienie książki, a zależy mi na tym, aby nie była to kolejna publikacja tylko po to, by łechtać ego autora.

Gdyby warunkiem wydania były jakieś zabiegi cenzorskie, kupując książkę w przedsprzedaży, rezerwujesz sobie prawo do otrzymania ebooka bez cenzury.

Fabuła zaczyna się zabawnie i niewinnie od różnych przygód w Ugandzie i Namibii. Opisuję też kulisy wyznaczania szlaków w Ugandzie (na wzór szlaków PTTK), których celem jest nie tylko popularyzacja gór Kadam, ale też uratowanie tego ekosystemu przed kłusownictwem i wycinką, a tym samym poprawienie bytu miejscowych. O tej inicjatywie powstaje też pełnometrażowy dokument.

W książce nie braknie zabawnych i dramatycznych przygód wynikających tak z różnic kulturowych między mną a plemionami, jak i faktu, że akcja dzieje się w dzikim lesie...

Na początku można odnieść wrażenie, że to taki swoisty, zabawny przewodnik po Afryce. Później robi się jednak goręcej, a do tego dojdą przygody w Ameryce Środkowej i Południowej, gdzie podczas kolejnej wizyty trafiłem na ceremonię ajałaski, co powoli uruchamia czytelniczy thriller. A że całość jest oparta na faktach, to zmieniłem personalia i nazwy niektórych instytucji. I nie tylko dlatego, że ujawniam skandale i przestępstwa (również w Polsce).
 
Nie zabraknie też konfrontacji z nielegalnymi w Polsce substancjami, jak psylocybina, czy MDMA, ale w zupełnie terapeutycznym celu. I tutaj bez cenzury opisuję swoje doświadczenia, jak też zagrożenia, a w końcu - alternatywne (legalne) metody osiągnięcia podobnych stanów. Jak pokazują badania, terapie psychodeliczne są przełomowe w przypadku terapii w lekoopornej depresji czy syndromu stresu pourazowego: PTSD, a nawet cPTSD, czyli złożonego zespołu stresu pourazowego (często jesteśmy go nieświadomi), może odpowiadać za sporo niepowodzeń w naszym dorosłym życiu, budowaniu i podtrzymywaniu relacji... Wiele anegdot i pierwszych badań naukowych wskazuje również na duży potencjał psychodelików w terapii autyzmu.
 
Będzie też o drogach do innych wzorców męskości niż przyzwyczaiła nas popkultura.
 
Na podstawie informacji zwrotnej od osób, które czytały fragmenty, wiem, że lektura ta oprócz rożnych silnych emocji, rodzi też pytania, jak dużo przeciwności i niesprawiedliwości może znieść człowiek, w drodze do realizacji swoich marzeń, czy warto sobie wyznaczyć granicę i powiedzieć: wystarczy?

Poziomy wsparcia:
od 39 zł - wersja patronacka ebooka
od 49 zł - imienne podziękowanie na pierwszej stronie ebooka
od 99 zł - imienne podziękowanie dla mecenasa sztuki
od 450 zł - oficjalne podziękowanie zamieszczone w każdym wydanym egzemplarzu (elektronicznym i drukowanym)
do negocjacji – reklama w książce
(wsparcie anonimowe uruchomiłem też na Zrzutce.
 

ABY ZAMÓWIĆ EBOOK:

Proszę o wysłanie wybranej kwoty przelewem na telefon (509299209) lub konto bankowe:
37 1140 20040000380242693402
odbiorca: Bartek Zobek
tytuł przelewu: OK [twoj@email]
 
domyślnym formatem będzie pdf, jeśli zamiast niego wolisz epub lub mobi, dopisz to na końcu
 
można też dodać odmianę gramatyczną adresata książki, np.:
„OK dla Jana Kowalskiego moj@email.pl epub”
(jeśli tego nie będzie, użyję imienia i nazwiska z nadawcy przelewu)
 
 
*To propozycja tylko dla osób pełnoletnich. Ze względu na sceny seksu, naturalistyczny język i działania nie zawsze zgodne z prawem. Choć w większości to łagodna, a czasem wręcz kojąca literatura. Liczę się z możliwością chęci wycięcia przez wydawcę niektórych fragmentów (żeby było po linii wizerunku firmy?). W przedsprzedaży będę mógł zaoferować jednak oryginalną treść (po korekcie językowej).
 
Od każdej wpłaty będzie odprowadzony podatek VAT. Na życzenie – wystawię fakturę VAT. Zakup egzemplarza patronackiego nie gwarantuje niższej ceny ebooka niż po oficjalnej premierze.
 
Dołożę starań, aby ebook był gotowy na początek lutego, choć nie będę mieć wpływu na szybkość prac korektorskich i redakcyjnych. Gdyby z jakichś powodów ebook nie ukazał się do końca kwietnia 2024, zwrócę przesłane środki. /aktualizacja: ponieważ zdecydowałem się na samodzielne wydanie książki, dlatego ten proces wydłuży się; do 31.05 będzie gotowa redakcja, później czas na moje poprawki, później korekta, skład, dodanie zdjęć, korekta po składzie i będę gotowy wysłać Wam ebooki; pewnie to będzie lipiec; jeśli to dla kogoś za długo, to proszę o kontakt/
 
PS Jeśli zgłębienie tematu terapii psychodelicznej jest dla Ciebie pilne, to zapraszam na spoktania i warsztaty.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >