Barcelona Camp Nou

Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!


Fiesta z FC Barceloną


Pokaż zbliżenie lub noclegi w Barcelonie

Barcelona nie wymaga reklamy. Wymaga okazji. Sama oryginalna architektura Gaudiego (choćby La Sagrada Família czy Casa Batlló) powinna przekonać. Do tego dochodzi plaża, życie nocne, kuchnia (polecam hiszpańską tortillę i tapasy, a poza tym - kuchnia katalońska).

W Sagradzie warto wspiąć się na górę. Polecam też spacer po dachu Katedry św. Eulalii w Barcelonie.

Inne atrakcje: Muzeum Picassa, spacer po La Rambla i w parkach (w tym Gaudyjski Park Güell), wielkie akwarium.

Miasto zapewnia sporo atrakcji i niespodzianek. Niektóre są zdumiewające. Katalończycy walcząc o niepodległość na każdym kroku podkreślają swoją odrębność. Dochodzi do takich sytuacji, że nie chcą rozmawiać z turystami po hiszpańsku. Paradoksalnie w ten sposób sami ograniczają własną wolność.

Casa Batllo

Casa Batlló

Nawet jeśli wybierzesz się do Barcelony w czasie, gdy nie będzie meczu Barçy, to możesz zobaczyć stadion (za opłatą). Choć niewątpliwie warto zaplanować pobyt w czasie, gdy jednak będzie coś się działo na Camp Nou (na tej stronie kupisz również bilet na mecz Barcelony), hiszpańska fiesta gwarantowana.

 

Męski szowinizm

Dostępne wkrótce

 Czy wiesz, że możesz porównać ceny noclegów z różnych serwisów rezerwacyjnych poprzez multiwyszukiwarkę HotelsCombined?

Pamiątki z podróży:

  • kubek w stylu Gaudiego
  • koszulka FC Barcelony
  • karton FC Barcelony ;)
Szczęśliwym trafem podczas mojego pobytu FC Barcelona świętowała mistrzostwo kraju. Mogłem więc wejść bezpłatnie na niemal pełny Camp Nou i zobaczyć jak piłkarze radośnie hasają na trawie. Gdy wychodziłem towarzysząca mi w tej podróży Kasia Lechowicz ze sterty zużytych kartonów w barwach klubu (co brzmi o wiele ładniej niż - ze śmieci) wybrała najładniejszy i ku mej uciesze paradowała z nim przez Barcelonę. Później ładnie go złożyła i zabrała do Polski. Przez wiele lat służył jej podczas przeprowadzek. Pewnego dnia mama Kasi wyrzuciła karton, bo myślała, że to śmieć. I Kasia ponownie uratowała go przed recyklingiem.

 

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: od 18,5 EUR*

Zalecana długość pobytu: tydzień

Najlepszy okres: maj, czerwiec, wrzesień, październik - bo ciepło (na kąpiel najlepiej nadaje się wrzesień), ale nie tak upalnie, żeby utrudniało to zwiedzanie.

Transport: samolotem

Polecane filmy: "Wszystko o mojej matce", "Vicky Cristina Barcelona"

Więcej: Wikipedia, poradnik MSZ (wizy, szczepienia, bezpieczeństwo itp.), klimat

* minimalna ocena 7 na 10

Galeria