Barcelona Camp Nou

Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Fiesta z FC Barceloną


Pokaż zbliżenie lub noclegi w Barcelonie

Barcelona nie wymaga reklamy. Wymaga okazji. Sama oryginalna architektura Gaudiego (choćby La Sagrada Família czy Casa Batlló) powinna przekonać. Do tego dochodzi plaża, życie nocne, kuchnia (polecam hiszpańską tortillę i tapasy, a poza tym - kuchnia katalońska).

W Sagradzie warto wspiąć się na górę. Polecam też spacer po dachu Katedry św. Eulalii w Barcelonie.

Inne atrakcje: Muzeum Picassa, spacer po La Rambla i w parkach (w tym Gaudyjski Park Güell), wielkie akwarium.

Miasto zapewnia sporo atrakcji i niespodzianek. Niektóre są zdumiewające. Katalończycy walcząc o niepodległość na każdym kroku podkreślają swoją odrębność. Dochodzi do takich sytuacji, że nie chcą rozmawiać z turystami po hiszpańsku. Paradoksalnie w ten sposób sami ograniczają własną wolność.

Casa Batllo

Casa Batlló

Nawet jeśli wybierzesz się do Barcelony w czasie, gdy nie będzie meczu Barçy, to możesz zobaczyć stadion (za opłatą). Choć niewątpliwie warto zaplanować pobyt w czasie, gdy jednak będzie coś się działo na Camp Nou (na tej stronie kupisz również bilet na mecz Barcelony), hiszpańska fiesta gwarantowana.

 

Męski szowinizm

Dostępne wkrótce

 Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!

Pamiątki z podróży:

  • kubek w stylu Gaudiego
  • koszulka FC Barcelony
  • karton FC Barcelony ;)
Szczęśliwym trafem podczas mojego pobytu FC Barcelona świętowała mistrzostwo kraju. Mogłem więc wejść bezpłatnie na niemal pełny Camp Nou i zobaczyć jak piłkarze radośnie hasają na trawie. Gdy wychodziłem towarzysząca mi w tej podróży Kasia Lechowicz ze sterty zużytych kartonów w barwach klubu (co brzmi o wiele ładniej niż - ze śmieci) wybrała najładniejszy i ku mej uciesze paradowała z nim przez Barcelonę. Później ładnie go złożyła i zabrała do Polski. Przez wiele lat służył jej podczas przeprowadzek. Pewnego dnia mama Kasi wyrzuciła karton, bo myślała, że to śmieć. I Kasia ponownie uratowała go przed recyklingiem.

 

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: od 18,5 EUR*

Zalecana długość pobytu: tydzień

Najlepszy okres: maj, czerwiec, wrzesień, październik - bo ciepło (na kąpiel najlepiej nadaje się wrzesień), ale nie tak upalnie, żeby utrudniało to zwiedzanie.

Transport: samolotem

Polecane filmy: "Wszystko o mojej matce", "Vicky Cristina Barcelona"

Więcej: Wikipedia, poradnik MSZ (wizy, szczepienia, bezpieczeństwo itp.), klimat

* minimalna ocena 7 na 10

Galeria