Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Skok spadochronowy w tandemie – poznaj Polskę z wyjątkowej perspektywy!

artykuł zewnętrzny

Lubisz przygody? W takim przypadku zarezerwuj skok spadochronowy w tandemie już teraz i poznaj Polskę z wyjątkowej perspektywy!

Skok ze spadochronem

Wprawdzie do rozpoczęcia sezonu spadochroniarskiego zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz możemy dokonać rezerwacji na skoki spadochronowe. Ośrodki spadochroniarskie najczęściej rozpoczynają swoją działalność wiosną, gdy pogoda zaczyna sprzyjać podniebnym skokom.

Dzisiaj, żeby skoczyć ze spadochronem, nie musimy w ogóle brać udziału w kosztownych szkoleniach i w badaniach lekarskich. Możemy bez problemu wykupić skok tandemowy, który pozwoli nam na realizację marzeń bez skomplikowanych przygotowań. To idealna propozycja dla każdego, kto chce poczuć emocje towarzyszące profesjonalnym skoczkom spadochronowym – łatwo, bezpiecznie i niedrogo.
 

Na czym polegają skoki w tandemie?

Skoki tandemowe to skoki spadochronowe odbywające się w dwójkę – uczestniczą w nich pilot tandemu oraz pasażer. Inaczej określane są również jako skoki zapoznawcze. Pasażerem w tandemie może stać się niemalże każdy, kto spełnia odpowiednie wymagania. Pilotami są instruktorzy spadochronowi – to oni odpowiadają za kwestie bezpieczeństwa i sterowanie podczas skoku i opadania.

Przy skokach tandemowych wyskok następuje z wysokości 3000-4000 metrów, co pozwala na uzyskanie od 30 do 60 sekund swobodnego spadania bez otwartej czaszy spadochronowej z prędkością około 200 kilometrów na godzinę. To zdecydowanie najbardziej emocjonujący moment całego skoku spadochronowego, który daje okazję do doznania uczucia towarzyszącego spadaniu bez ograniczeń, ale całkowicie bezpiecznie.

Gdy pasażer wraz z pilotem tandemu znajdą się na odpowiednim pułapie, pilot otwiera spadochron. Następnie ma miejsce opadanie w kierunku lądowiska – można już wtedy bliżej przyjrzeć się okolicy i zobaczyć, jak wygląda Polska z lotu ptaka. Lądowanie jest miękkie, dlatego nie musimy obawiać się o żadne urazy. Nie potrzebujemy do niego też wysokiej sprawności fizycznej.
 

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Tandemowe skoki spadochronowe są dostępne niemalże dla każdej osoby, która spełnia podstawowe wymagania. Główne z nich dotyczą wagi, wzrostu, a także stanu zdrowia.

W skokach tandemowych mogą brać osoby mające najczęściej minimum 120 centymetrów wzrostu i ważące maksymalnie do 100-115 kilogramów. Wśród przeciwwskazań znajdują się również takie choroby jak: niestabilność kręgosłupa, epilepsja, wrodzona łamliwość kości, a także ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego.
 

Wykonaj rezerwację już teraz!

Jeśli również chcesz poznać emocje towarzyszące skokom spadochronowym w tandemie, swoją rezerwację możesz wykonać już w tym momencie. Wiele ośrodków organizujących skoki, między innymi skydive.pl, pozwala na wykonanie internetowej rezerwacji na dogodny termin. Możemy również wykupić voucher upominkowy i podarować skok bliskiej osobie – wtedy ona samodzielnie może wybrać dla siebie najbardziej dogodny termin skoku.

Koszty związane ze skokiem tandemowym wcale nie są bardzo wysokie. Zapłacimy za niego od około 550 złotych w przypadku skoku z 3000 metrów do 700 złotych za skok z 4000 metrów. Za dodatkową kwotę około 250 złotych możemy wykupić również usługę filmowania i fotografowania naszego wyczynu – to wspaniała pamiątka na lata.
 

Zatem jeśli chcesz poznać wyjątkowe emocje towarzyszące skoczkom spadochronowym, ale nie chcesz przeznaczać na ten cel sporej sumy, pomyśl o skorzystaniu ze skoków tandemowych. To doskonała propozycja przeznaczona dla każdego spragnionego intensywnych doznań bez ryzyka – warto spróbować!


Czytaj również o wspomnieniach autora Kalendarza Przygód z jego pierwszego skoku ze spadochronem.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >