Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Jakich formalności należy dopełnić podczas wynajmu samochodu w wypożyczalni?

artykuł zewnętrzny

Wypożyczenie samochodu to jedno z najlepszych możliwych działań, w przypadku gdy potrzebujesz bezproblemowego dostępu do komfortowego środka transportu. Sprawdzi się ono przede wszystkim w przypadku, gdy twój prywatny samochód uległ awarii lub został uszkodzony w czasie kolizji. Na tym jednak nie koniec, jeśli planujesz rodzinne wakacje, bardzo często potrzebujesz nieco bardziej przestronnego auta i w takim wypadku wypożyczalnia aut po raz kolejny świetnie się sprawdzi. Momentów, w których wypożyczenie pojazdu to świetne rozwiązanie, jest naprawdę wiele, dlatego warto bliżej poznać tę usługę!
 

Wypożyczalnia samochodów - dlaczego warto korzystać z jej usług?

Wypożyczalnia aut to firma, która jest w stanie niezwykle szybko zapewnić ci uzyskanie pełnej mobilności. Flota samochodów takich przedsiębiorstw jest bardzo duża, dlatego są one w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdzone wypożyczalnie oferują swoim klientom naprawdę zróżnicowane pojazdy, dlatego możesz wybierać pośród niedużych miejskich aut, samochodów kompaktowych, a także pojazdów wyższych klas, które zapewnią ci wiele prestiżu. Co więcej, nierzadko w wypożyczalni można spotkać się z vanami, czy SUV-ami, które pozwolą ci przewieźć większą ilość osób w bardzo wysokim komforcie. Nawet auta dostawcze to w niemałej części wypożyczalni absolutna norma. Dzięki nim będziesz w stanie przetransportować przedmioty charakteryzujące się większymi gabarytami, co jest niezwykle ważne szczególnie w czasie przeprowadzki.
 

kluczyki

Co musisz wiedzieć na temat cen wynajmu aut?

Najpopularniejszym sposobem rozliczenia, jakim operują wypożyczalnie, jest stawka dzienna. W związku z tym jest to kwota, którą klient zobowiązany jest wnieść za 24-godzinny okres użytkowania danego samochodu. Nie jest tajemnicą, że wysokość owej stawki jest zależna od klasy konkretnego pojazdu. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za samochody klasy A, a kończą nawet na kilku tysiącach w przypadku, gdy mamy do czynienia z rasowo sportowymi pojazdami. Na tym nie koniec, stawka jest także uzależniona od tego, na jaki okres wypożyczasz samochód. Nie powinien cię dziwić fakt, że cena za dzień będzie niższa, jeśli wynajmiesz auto na miesiąc, aniżeli w przypadku, gdy podpiszesz umowę na zaledwie 24 godziny.
 

Miejsce odbioru oraz zwrotu auta - jak to wygląda?

Niezwykle wygodnym dla klienta rozwiązaniem jest możliwość swobodnego wybrania zarówno miejsca odbioru, jak i zwrotu auta. Niestety za komfort trzeba płacić i dokładnie tak samo jest w tym wypadku. Samochód musi oczywiście zostać zwrócony w nienaruszonym stanie, a w przeciwnym razie kaucja może zostać odpowiednio zmniejszona lub całkowicie zatrzymana przez wypożyczalnię.
 

Sprawy formalne, czyli co jest niezbędne przy wynajmie auta?

Jedną z największych zalet, jakie wiążą się z wypożyczeniem samochodu, jest fakt, że formalności jest naprawdę niewiele. Najważniejszą z nich jest oczywiście podpisanie stosownej umowy. W większości wypadków dokumenty te są jednak naprawdę przejrzyste i zawierają wyłącznie najistotniejsze informacje. Znacząco różnią się od tego, co znamy z wielu banków, czyli licznych paragrafów, które napisane są zawiłym i prawniczym językiem. Sytuacja bardzo podobnie wygląda z regulaminami wypożyczalni, które są krótkie, zwięzłe oraz w pełni zrozumiałe. Znajdziesz w nich wyłącznie zasady najmu oraz wysokość ewentualnych dodatkowych opłat, a także sytuacji, w których mogą zostać naliczone.
 

Kto może wypożyczyć samochód?

Jeszcze przed podpisaniem umowy, konieczne jest potwierdzenie tożsamości klienta. Aby było to możliwe, konieczne jest przedstawienie swojego dowodu osobistego lub paszportu. Na tym nie koniec, spora większość wypożyczalni ma limit wieku. Zależnie od firmy musisz mieć ukończone od 19 do nawet 23 lat. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku aut luksusowych. W takich momentach restrykcje są jeszcze większe. Najczęściej będą one polegały na tym, że musisz być jeszcze starszy i mieć większy staż jako kierowca. Wszystko to jest potrzebne, aby wypożyczalnia mogła rentownie funkcjonować.

Poznaj ofertę wynajmu samochodu w wypożyczalni CarFree.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >