Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Wymarzone wesele w plenerze

artykuł zewnętrzny

Wiele par marzy o weselu w plenerze. Impreza weselna na świeżym powietrzu niewątpliwie na długo zapadnie w pamięć państwa młodych, jak również gości. Zielone otoczenie pełne kolorowych kwiatów i drzew, świeże powietrze, śpiew ptaków, szum strumyka i delikatny, letni wiatr- trudno wyobrazić sobie bardziej romantyczną scenerię. Jak zatem zorganizować wesele w plenerze? O czym warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę?
 

Dobra organizacja to podstawa

Trzeba pamiętać, że wesele w plenerze wymaga nieco większego nakładu pracy i funduszy niż w tradycyjnym lokalu. Trzeba bowiem uwzględnić koszty wynajęcia namiotu i podłogi, a także odpowiedniego oświetlenia i nagłośnienia. Jeśli zdecydujemy się na wesele w plenerze, najprostszym wyjściem jest wybranie lokalu z dużym ogrodem, który ma w swojej ofercie usługę zorganizowania takiej imprezy.

Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy i stresu. Kluczem do sukcesu jest ustalenie szczegółów z właścicielem obiektu i jasne wyrażenie swoich oczekiwań. Inną opcją jest urządzenie zabawy weselnej w swoim własnym ogrodzie. Wymaga to jednak specjalnych warunków. Powierzchnia musi być odpowiednio duża i równa oraz mieć zapewniony dostęp do przyłącza ciepłej i zimnej wody.

wesle w plenerze

Obsługa cateringowa zazwyczaj uprzednio przyjeżdża we wskazane miejsce i ocenia, czy zorganizowanie imprezy będzie tam możliwe. Wesele w plenerze może być zarówno bardziej eleganckie, formalne, jak też kameralne i sielskie. Decyzja w tym względzie należy do młodej pary.
 

Zalety i wady wesela w plenerze

Organizując wesele na świeżym powietrzu trzeba pamiętać, że pogoda bywa nieprzewidywalna. Nawet w lecie należy być przygotowanym na deszcz lub chłodniejszą temperaturę. Niezbędne jest oczywiście zadaszenie, na przykład namiot. Przydatne może okazać się również zaopatrzenie gości w parasolki, oraz koce.

W zaproszeniu wyraźnie zaznaczmy, że impreza odbędzie się na zewnątrz. Dzięki temu goście będą mogli wybrać odpowiedni strój i obuwie. Jeśli odpowiednio wcześniej przygotujemy się na ewentualne niedogodności, wtedy wszystko z pewnością odbędzie się bezproblemowo. Wesele w plenerze daje nie tylko niesamowity klimat, ale też wiele możliwości jeśli chodzi o atrakcyjną oprawę.

Miejsce imprezy można zaaranżować w stylu boho, rustykalnym, czy glamour. Piękne girlandy z kwiatów, wiszące lampiony i świecące lampki, rozsypane na stołach płatki róż- wszystkie te elementy pozwolą stworzyć niezapomniany charakter naszej imprezy weselnej. Mając do dyspozycji dużą powierzchnię na świeżym powietrzu można zaplanować różne ciekawe atrakcje dla gości.

Podstawową rozrywką oczywiście jest taniec. Warto przy tym zadbać o to, by podłoże było stabilne i płaskie. Tańczenie w wysokich szpilkach na miękkiej trawie raczej nie będzie przyjemne. Możemy też pomyśleć o bardziej niestandardowych grach i zabawach. Może goście będą mieli ochotę na grę w kręgle, rzutki albo nocny pokaz fajerwerków?

W plenerze dużo łatwiej też zorganizować rozrywkę dla najmłodszych uczestników wesela. Dzieci mogą zagrać w piłkę nożną lub badmintona. Jeśli tylko wykażemy się pomysłowością i kreatywnością możemy sprawić, że nasze wesele będzie naprawdę wyjątkowym przeżyciem.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >