Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Tanie bilety lotnicze – jak ich szukać i co trzeba o nich wiedzieć?

artykuł zewnętrzny

Podróżowanie za pośrednictwem niskobudżetowych przewodników jest nie tylko satysfakcjonujące, lecz także bardzo komfortowe. Warto zarezerwować odpowiednio wcześniej bilet lotniczy i zainteresować się wymogami dotyczącymi bagażu podręcznego.
 
Tanie linie lotnicze są metodą na podróżowanie po całym świecie w przystępnej cenie. Samolot to szybki i komfortowy sposób transportu, dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych. Obecnie wielu przewoźników oferuje swoim klientom tanie bilety. Przed wylotem trzeba jednak dokładnie zapoznać się z wymogami konkretnych linii, np. dotyczącymi bagażu bądź dodatkowych opłat za niektóre usługi.
 
lotnisko

Rezerwacja biletu

Tanie bilety lotnicze można wygodnie znaleźć za pośrednictwem Internetu. Szczególnie warto skorzystać w tym celu z wyszukiwarek lotów. Kursy w różnych kierunkach można znaleźć np. na stronie: https://www.fru.pl/tanie-loty/LOT-LO/. Atrakcyjne ceny oferuje nie tylko LOT, lecz także Wizzair, Ryanair. Bilety można rezerwować na dwa sposoby – z dużym wyprzedzeniem albo na kilka dni przed podróżą (w tym przypadku bardzo często można liczyć na atrakcyjne promocje). Tanie linie lotnicze swoje cenniki zazwyczaj udostępniają ok. 6 miesięcy wcześniej, choć bilety na najpopularniejsze trasy można zabukować nawet 11 miesięcy przed planowaną podróżą, co pozwala na komfortowe i spokojne przygotowanie się do niej.
 

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze?

Niższe ceny biletów zwykle oferowane są na loty, które odbywają się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych. Ich cena zwykle znacznie wzrasta w weekend, kiedy podróżujących jest najwięcej. Szukając interesującego nas lotu, w internetowej wyszukiwarce warto również zaznaczyć opcję +/- kilka dni. Takie rozwiązanie pozwala zapoznać się nie tylko z jednym konkretnym połączeniem, lecz także z alternatywnymi, wśród których może znaleźć się bardziej atrakcyjna cenowo oferta. Tanie bilety bardzo często pojawiają się w sprzedaży też kilka dni przed wylotem. Wówczas na pokładzie samolotu zostaje już tylko kilka wolnych miejsc, dlatego przewoźnicy poprzez obniżkę ceny biletów chcą zapewnić sobie komplet pasażerów. Na niskie ceny można również liczyć w sytuacji, gdy otwierane są nowe połączenia. Wówczas przewoźnicy, chcąc przyzwyczaić podróżnych do korzystania z danego kierunku, oferują przelot w atrakcyjnej cenie.
 

Bagaż podróżny

Bagaż to jedna z najważniejszych kwestii dla wszystkich podróżujących. Osoby korzystające z tanich linii lotniczych powinny sprawdzić przed podróżą, czy u danego przewoźnika nie jest konieczne poniesienie dodatkowych kosztów, np. w postaci opłaty lotniskowej pobieranej w miejscu docelowym. Planując podróż samolotem, trzeba również zastanowić się, czy warto decydować się na bagaż rejestrowany, który jest dodatkowo płatny (jego cena często sięga nawet 150 zł w jedną stronę). Przy odpowiednim zaplanowaniu podróży może okazać się, że podczas urlopu wystarczy nam jedynie walizka podręczna, a wszelkie dodatkowe rzeczy lub akcesoria przydatne w trakcie wakacji będzie można kupić już na miejscu. Wybierając się w podróż, warto również wykupić sobie ubezpieczenie bagażu lotniczego.

Czytaj więcej o szukaniu tanich biletów.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >