Festiwal Jam w lesie

impreza podróżnicza

Festiwal i obozy odbywają się najczęściej w Bazie Lubogoszcz w Kasince Małej

Jam session (czyt. dżam seszyn), to improwizacje muzyczne. To one przyświecają idei spotkań w lesie. Oprócz muzykowania pojawiają się u  nas inne formy improwizacji - melorecytacyjne, aktorskie...

Oprócz tego gra intelektualno-sprawnościowa Szukanie skarbu i różne warsztaty: joga, medytacje, akrojoga, masaże, ziołolecznictwo, malarstwo... Niektóre z nich według zasady: wyłączone telefony, bez papierosów i bez alkoholu.

Odwiedź kalendarz imprez, aby zobaczyć najbliższe spotkania.

Raz w roku organizujemy również festiwal podróżniczy na Lubogoszczy, najbliższy już 14-16.06.2019 r., podczas którego odbywają się slajdowiska podróżnicze z całego świata. Aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na FaceBooku.

Zapraszamy do konkursu prezentacji podróżniczych! Byłeś/aś w ciekawym miejscu, przeżyłeś/aś super przygodę, odwiedziłeś/aś niezwykłych ludzi - podziel się z innymi swoją pasją!
 

Regulaminy

Uczestnictwo:
1. Festiwal odbędzie się w dniach 14 - 16.06.2019 r. w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej Lubogoszcz w Kasince Małej.
2. Każdy uczestnik festiwalu zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej Lubogoszcz. Regulamin wisi na budynku Kierownictwa.
3. 14.06.2019 r. obowiązuje zakaz spożywania alkoholu do godz. 24:00, a udział w warsztat mogą wziąć tylko osoby trzeźwe.
4. Sala kominkowa jest strefą wolną od szklanych butelek.
5. Podczas trwania Festiwalu obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych i podobnych w budynkach, na tarasach oraz w promieniu 15 m od ogniska.
6. Do ogniska można wrzucać wyłącznie suche drewno luźno leżące w lesie. Zakaz wrzucania do ognia jakichkolwiek innych materiałów.
7. Aby zarezerwować nocleg w Bazie należy podać hasło "Kalendarz Przygód". Tel. 18 33 13 001, lubogoszcz@ksos.pl

Konkurs prezentacji:

1. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: prezentacje(małpa)kalendarzprzygod.pl

2. W wiadomości należy zamieścić: imię i nazwisko prelegenta, adres e-mail, numer telefonu, miasto zamieszkania, tytuł prezentacji, opis prezentacji (maks 30 słów), 5 zdjęć o łącznej wadze maksymalnie 10 MB, a także treść
zgód wskazanych w punkcie 14 regulaminu. Wiadomości niezgodne z tą zasadą będą kasowane.

3. Atutem będzie film (lub link do filmu np. na Youtube) o długości minimum 30 i maksimum 120 sekund prezentujący fragment prezentacji (np. na ekranie komputera) z narracją autora (autor nie musi być widoczny na filmie).

4. Jeśli prelegent chce podczas prezentacji wyświetlić film (jako dodatek do zdjęć), to należy umieścić do niego link (np. do Youtube) w wiadomości.

5. Organizatorzy pokazu kierując się niezbadanym subiektywnym gustem, wybiorą najciekawsze propozycje a ich autorów zaproszą do prezentacji na żywo podczas Jamu w lesie.

6. Maksymalny czas na prezentację wyniesie 30 min. Pliki do prezentacji (w przypadku zakwalifikowania do konkursu głównego) należy udostępnić na serwerze, umożliwiając ich ściągniecie organizatorowi nie później niż 2 dni przed imprezą.

7. Zgłoszenia są przyjmowane do 31.05.2019 r. do godz. 23:59.

8. Autorzy prezentacji zakwalifikowanych do konkursu zostaną powiadomieni o nominacji w ciągu 7 dni od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń. Organizatorzy konkursu poinformują również uczestników o dacie (tj. 15. lub 16.06.2019 r.) przewidzianej na ich prezentację.

9. Dla autorów najlepszych prezentacji przewidziano nagrody na podstawie głosowania publiczności.

10. Autorzy prezentacji wyrażają zgodę na wykorzystanie przesłanych materiałów do celów promocji imprezy (również kolejnych edycji).

11. Każdy prelegent otrzyma bezpłatnie jeden nocleg w domku. W ramach jednej prezentacji maksymalnie dwie osoby.

12. W trakcie prezentacji zabronione jest reklamowanie swojej działalności zarobkowej. W przypadku chęci zareklamowania swojej działalności konieczny jest kontakt z Organizatorem.

13. Administratorem Twoich danych osobowych jest Bartłomiej Zobek, prowadzący działalność gospodarczą pod adresem Jana Matejki 4, 34-730 Mszana Dolna. Możesz skontaktować się z organizatorem wysyłając
e-mail: prezentacje(at)kalendarzprzygod.pl. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody w celu (1) przeprowadzenia konkursu (w szczególności kontaktu z Tobą, oceny zgłoszenia oraz
przekazania nagród) oraz (2) w celach promocji festiwalu i (3) jego przyszłych edycji. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie w całości lub częściowo (odnośnie do każdego ze wskazanych punktów 1-3) wysyłając
wiadomość e-mail na adres kontaktowy Administratora (jej wycofanie nie ma wpływu na zgodność z prawem operacji przetwarzania danych, których przedtem dokonano na podstawie zgody). Jeśli okaże się to niezbędne do
realizacji wygranej przez Ciebie nagrody, Twoje dane mogą zostać przekazane podmiotowi, który jest odpowiedzialny za zrealizowanie nagrody. Twoje dane będą przechowywane w czasie organizacji i
realizacji konkursu oraz w okresie związanym z rozdaniem nagród. Masz prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, żądania ograniczenia ich przetwarzania oraz przenoszenia w
ustandaryzowanym formacie. Jeśli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo wnieść skargę do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże nie
podanie danych uniemożliwi organizatorowi zapewnienie Ci udziału w konkursie.

14. Warunkiem udziału w Konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, np. poprzez wklejenie następującej treści w zgłoszeniu: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych przeze mnie danych osobowych zgodnie z punktem 13 regulaminu Konkursu, z którym się zapoznałem, jak również materiałów dotyczących prezentacji, w celu wzięcia udziału w Konkursie oraz promocji Festiwalu i jego przyszłych edycji."

15. Zastrzegamy sobie prawo zmiany regulaminu.

Sprawdź, czy rozwiążesz zagadki podczas gry Szukanie skarbu.

Losowanie nagród:

1. Karteczki (zwane dalej Głosami) z podwójnym numerem będą rozdawane 15. i 16. czerwca na początku pierwszej prezentacji podróżniczej danego dnia w sali kominkowej.

2. Podczas rozdawania Głosów nie można opuszczać sali, a jedna osoba może danego dnia otrzymać tylko 1 los.

2. Głos należy przetargać na pół nie naruszając nadrukowanego numeru.

3. Połowę Głosu należy wrzucić do urny przypisanej do autora ulubionej prezentacji, co będzie stanowić też podstawę do wybrania najlepszej prezentacji danego dnia.

4. Głosy będą przyjmowane przez 5 minut po zakończeniu ostatniej prezentacji danego dnia.

5. Ostatniego dnia wszystkie Głosy zostanę wymieszane, a spośród nich zostaną wylosowane nagrody.

6. Jedna osoba może wrzucić do urny maksymalnie 2 Głosy.

7. Warunkiem odebrania nagrody jest obecność podczas losowania oraz oddanie połowy Głosu.

8. Zastrzegamy sobie prawo zmiany regulaminu oraz uszczegółowienia go drogą ustną podczas trwania imprezy.

Nagroda dla Przepodróżnika 2019:

1. Osoba, która dotrze na imprezę przebywając największy dystans (w linii prostej) otrzyma nagrodę oraz tytuł Przepodróżnika 2019.

2. Aby wziąć udział w konkursie należy udokumentować swoją podróż biletem/ami lub paragonem/ami za paliwo i przekazać taką dokumentację wolontariuszom na imprezie nie później niż 15.06.2019 r. o godz. 13.00.

3. Wyjazd na imprezę nie może zacząć się wcześniej jak 13.06.2019 r. o godz. 0:01.

4. Jeśli wyjazd rozpocznie się wcześniej, to należy wykazać, gdzie się przebywało 13.06.2019 r. o godzinie 0:01 z dokładnością do 20 km.

5. Dopuszcza się miejsca ex aequo.

6. Zastrzegamy sobie prawo zmiany regulaminu.Czy wiesz, że za opóźniony lub odwołany lot przysługuje Ci co najmniej 250 euro odszkodowania? Airhelp załatwi za Ciebie formalności i pobierze prowizję tylko w przypadku wygrania sprawy.

Archiwum:

Cały czas napływają do nas nagrody, mamy już kilkadziesiąt pozycji książkowych (m.in. od Bezdroży) i mapowych oraz gadżety turystyczne od TanieMilitaria. Ponadto pobyt w górach ufundowany przez WySPA Mszanka oraz wizy do Chin i Indii ufundowane przez pośrednika wizowego Aina.pl, skarpetki od firmy Kabak, gadżety GoPro od Freeway OMT, kupon na bezpłatny udział w szkoleniu z Google AdWords w firmie Eurobrand, dwie płyty od zespołu Voda. Zdjęcia nagród również dostępne na Facebooku.

Udział w konkursach festiwalowych oznacza zgodę na publikację imion i nazwisk uczestników w informacjach dotyczących przebiegu konkursu. Udział bierny lub czynny w wydarzeniach w sali kominkowej oznacza akceptację faktu, że wykonane tam zdjęcia mogą posłużyć do promocji festiwalu.


 

Jak było w 2017 r.? Prezentacje podróżnicze, ognisko, muzyka na żywo, warsztaty, konkursy (do wygrania tygodniowy pobyt w willi Ting Ting na Bali).

Dziękujemy serdecznie sponsorom imprezy: Hurtowni Warzyw Badyl Partner, Gminie Mszana Dolna za ufundowanie wielu gadżetów, wydawnictwu Bezdroża za ufundowanie 3 przewodników, sklepowi zielarskiemu Herbimed za ufundowanie porad z zakresu zdrowego odżywiania oraz żeń-szenia, wydawnictwu Sorus za ufundowanie 6 książek "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd".

 

Zobacz fotorelację z ostatniego festiwalu!

II edycja festiwalu muzyczno-podróżniczego Jam w lesie odbędzie się w dniach 17-19.06.2016 r. W planie tradycyjnie koncerty, jamowanie, ogniska oraz konkursy i prezentacje z podróży - zobacz szczegółowy program.

Jednym z głównych punktów programu jest konkurs prezentacji podróżniczych. Planujemy także konkurs wiedzy dla wszystkich uczestników. Odpowiedzi na pytania konkursowe znajdziecie właśnie tutaj na stronach Kalendarza Przygód. Wystarczy zapoznać się z treścią podstron w kategorii "Porady" (lewy margines), bo to ich właśnie będą dotyczyć pytania konkursowe.

Z kolei przybysz z najdalszego zakątka otrzyma tytuł Przepodróżnika 2016.

Już dziś zachęcamy do rezerwowania noclegów w domkach. Będzie też pole namiotowe. Można również zamówić posiłki.
 

Potwierdzone nagrody:

 

Dziękujemy także pozostałym sponsorom i partnerom:

Po zamknięciu listy nagrody zostaną przydzielone do poszczególnych konkursów.
Gmina Mszana Dolna
Gmina Mszana Dolna

 

Agencja reklamowa Lubień

 Często zdarza się tak, że z przyczyn losowych ludzie rezygnują z wykupionych wczasów, odsprzedając je po atrakcyjnej cenie. Tutaj znajdziesz takie oferty.Tymczasem takie podsumowanie festiwalu w 2015 r. przysłała Aneta Ruszczyńska, jedna z prelegentek oraz zdobywczyni tytułu Przepodróżnika (dla osoby, która przybyła z najdalsza):

W dniach 20-21 czerwca, dzięki gościnności bazy szkoleniowo-wypoczynkowej Lubogoszcz w Kasince Małej (Gmina Mszana Dolna) mieliśmy okazję odbyć niesamowitą podróż dookoła świata. Prelegenci z całej Polski, od Warmii przez Wielkopolskę, aż po Śląsk i Mazowsze, dzięki swoim prezentacjom i zdjęciom zabrali uczestników festiwalu Jam w lesie do Turcji, Syrii, Brazylii, krajów Skandynawii, by później, wprost z autostopowej wycieczki po Afryce, wzbić się w przestworza i podziwiać Polskę z lotu ptaka! Wśród wielu atrakcji przewidzianych dla wszystkich miłośników podróży warto wspomnieć konkursy wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami, ufundowanymi, m.in. przez Wójta Gminy Mszana Dolna, M-Canoe, Riff, a także koncert zespołu Inna Bajka, wspólne zdobycie góry Lubogoszcz. Jednak najważniejsze wydają się być chwile spędzone razem (nie tylko muzykując przy ognisku), możliwość współdzielenia swoich pasji, a nawet szansa do znalezienia towarzysza podróży, by przy okazji następnej edycji festiwalu móc podzielić się swoją historią.

Jednym z licznych konkursów był konkursów prezentacji. W drodze głosowania publiczności przyznano pierwsze miejsca dla:

Szymona Antkowiaka, za uroczą i zabawną prezentację African Smile (sobota). Nagrody:

Tomasza Pierzchały i Ewy Dudzińskiej, za wzruszenie opowieścią o Syrii, której już nie ma (niedziela). Nagrody:

 

Archiwum

Zapraszam na festiwal muzyczno-podróżniczy "Jam w lesie", który odbędzie się w dniach 20-21.06.2015 r. w Bazie Lubogoszcz w Kasince Małej, 50 km na południe od Krakowa.
 

W programie:

[SOBOTA]

14.00 - slajdowiska podróżnicze (konkurs prezentacji):

   1. Dariusz Zielonka, Żaneta Chodzidło oraz Vigo – „Do Stambułu i z powrotem

   2. Bartosz Kołodyński, Bartosz Wróblewski - „Polska Górą!” (zdjęcia z lotu ptaka)

   3. Szymon Antkowiak - „African Smile - Autostopem przez Czarny Ląd

Pomiędzy prezentacjami konkursy wiedzy podróżniczej na podstawie http://kalendarzprzygod.pl

17.30 - prezentacje planów podróżniczych

18.15 - zbieranie drewna!

19.00 - jam session przy ognisku


[NIEDZIELA]

10.00 - wyjście na szczyt Lubogoszczy lub podchody

13.00 - slajdowiska podróżnicze (konkurs prezentacji):

   1. Aneta Ruszczyńska – „Jak zwiedzić Rio de Janeiro, gdy w kieszeni nie ma ani reala?

   2. Tomasz Pierzchała, Ewa Dudzińska – „Syria, której już nie ma

   3. Katarzyna Kordaszewska – „Zakochać się w Skandynawii

Pomiędzy prezentacjami konkursy wiedzy podróżniczej na podstawie http://kalendarzprzygod.pl

16.00 - koncert zespołu Inna Bajka

17.00 - losowanie nagród

Uwaga! Harmonogram może ulec zmianie.

Wstęp wolny. Dojazd i rezerwacja noclegów (już od 14 zł): http://www.lubogoszcz.pl/kontakt/
Również możliwość odpłatnego rozbicia namiotu.

Śledź wydarzenie na Facebooku. Imprezie patronuje Kalendarz Przygód.
 

Nagrody:

 

 • nagroda główna - rafting w austriackich Alpach ufundowany przez M-Canoe, wartość nagrody 899 zł (możliwość wymiany na rafting weekendowy dla dwojga)
 • szkolenie z Google AdWords ufundowane przez Eurobrand (wartość nagrody 540 zł), a także torba damska, koszulka i notes od firmy + 50% zniżka na kurs pozycjonowania stron
 • kreacja sloganu reklamowego dla strony lub firmy przez Zobek.pl (wartość nagrody 700 zł)
 • 2 noclegi w Agroturystyce Nato&Lado w Sighnaghi w Gruzji z wyżywieniem i alkoholem + wycieczka z właścicielami po Kachetii (zwiedzanie winnic, monastyrów) oraz 2 podwójne noclegi w Hostelu Tbilisi Rooms oraz 2 podwójne noclegi w Hostelu Batumi - nagrody ufundowane przez Marcina Rogalskiego prowadzącego serwis Tanio po Gruzji
 • 3 nagrody - 2 noclegi w pokoju 2-osobowym, 1 nocleg w pokoju 2-osobowym, 1 nocleg w pokoju 2-osobowym w hostelu Villa Opera w Tbilisi (Gruzja), ufundowane właśnie przez ten hostel
 • 5 bonów (o wartości 200 zł jeden) na zabiegi w gabinecie kosmetycznym Anny Nocoń w Katowicach
 • 4 przewodniki i książki podróżnicze ufundowane przez wydawnictwo National Geographic: Praga, Amsterdam, Gambia, Blondynka na Rio Negro
 • 6 przewodników i książek podróżniczych ufundowanych przez wydawnictwo Bezdroża, specjalizujące się w literaturze podróżniczej: Szlak transsyberyjski, Gruzja i Armenia, Azja Środkowa, Indie, Australia oraz Poradnik taniego podróżowania,
 • bon o wartości 200 zł na pobyt w dowolnym apartamencie na całym świecie w ramach oferty Edom.pl, ufundowany właśnie przez tę wyszukiwarkę apartamentów,
 • 2 noclegi ze śniadaniami w pokoju 2-osobowym + 5-godzinny karnet na kort tenisowy w Pensjonacie Szczebel w Mszanie Dolnej oraz 4 karnety 3-godzinne na kort tenisowy
 • 2 noclegi ze śniadaniami w pokoju 2-osobowym w Koninkach + przejazd kolejką linową na Tobołów ufundowane przez Ostoję Górską Koninki oraz 4 dzienne karnety narciarskie w Stacji Narciarskiej Koninki
 • 3 bony na masaż relaksacyjny pleców w Studio Mszana, ufundowane przez Studio Kosmetyki i Kreowania Wizerunku w Mszanie Dolnej
 • 4 książki "Przez trzy Ameryki. 30 tysięcy kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej" ufundowane przez Wydawnictwo Znak
 • naszyjniki z dalekiego kraju od Kalendarza Przygód
 • 3 półgodzinne konsultacje w zakresie śpiewu oraz półgodzinne konsultacje w zakresie kreowania wizerunku poprzez głos w Krakowie - trener Magdalena Sekuła
 • godzinna lekcja gry na skrzypcach oraz godzinna lekcja gry na fortepianie ufundowane przez Akademię Sztuki
 • godzinna lekcja gry na harmonijce u Łukasza Wiśniewskiego, Harmonijkarza Roku kwartalnika Twój Blues,
 • 2 plecaki ufundowane przez Sklep Sportowy Koperniak, ponadto sklep oferuje 10% rabatu na hasło "Jam w lesie". Promocja trwa do 23.06.2015 r. na wszystkie artykuły (z wyłączeniem tekstyliów) w sklepie przy ul. Starowiejskiej 2n w Galerii Echo Centrum w Mszanie Dolnej
 • bon zakupowy o wartości 50 zł od sklepu Ata w Mszanie Dolnej
 • akcesoria muzyczne od Salonu Riff w Krakowie (ul. Długa 10), stroiki, pałki, struny
 • 6 książek oraz płyty i widokówki związane z Mszaną Dolną ufundowane przez Wójta Gminy Mszana Dolna
 • rękawiczki rowerowe i bidony ufundowane przez sklep Rowery.mszana.pl
 • 4 płyty Bartosza Przytuły
 • 3 płyty zespołu Gruff
 • 2 płyty zespołu Krakow Street Band
 • 2 płyty zespołu Pora Wiatru
 • 2 płyty Kamili Dauksz
 • 2 koszulki Klubu Kornet
 • koszulka z Nowego Jorku od Łukasza Duraja
 • gadżety GoPro od firmy Freeway OMT

 

Nagrody będą do wygrania w konkursach wiedzy oraz w konkursie prezentacji (każdy prelegent otrzyma upominek!).
 

Podziękowania dla:

 • sklepu Skład Muzyczny za wsparcie sprzętowe imprezy
 • Projektowanie graficzne Studio A za wykreowanie wyśmienitych koszulek Kalendarza Przygód
 • drukarni Print-Spot za wydruk i ufundowanie wyśmienitych koszulek Kalendarza Przygód
 • firmy Aye Aye Labs, produkującej drukarki 3D oraz drukującej prototypy 3D za wydruk trójwymiarowych identyfikatorów dla wolontariuszy
 • firmy Bitner za wsparcie sprzętowe imprezy
 • fotografów: Krzysztof Petranowicz, Olimpia Szczepaniec, Anna Zulewska za udokumentowanie formalnych i nieformalnych momentów imprezy
   

szkolenia z pozycjonowania

Koninki - festiwal podróżniczy Szczebel - festiwal muzyczny

Anna Nocoń - nagroda

 


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines –>