Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Pomysły na Sylwestra 2018/2019

4friends travel zaproponowało dla czytelników Kalendarza 50 zł zniżki na sylwestra w Tajlandii i Izraelu. Wypełniając formularz po prostu podaj kod: stp50

Jeśli szukasz komercyjnych propozycji, to odwiedź serwis Travelist, skupiający oferty last minute w Polsce. Z kolei najtańsze oferty sylwestrowe za granicą znajdziesz na Turystyce Studenckiej: Wiedeń, Budapeszt oraz Liberec i Jablonec (Czechy), Słowacja, a także Alpy (Austria, Włochy, Francja).

Ja sylwestra 2018 spędzę gdzieś na egzotycznej plaży, jeśli chcesz się przyłączyć - tu znajdziesz szczegóły. Podczas minionego sylwestra bawiliśmy się w 8-osobowej grupie na Filipinach.

A jeśli chcesz samodzielnie zorganizować sobie wycieczkę, to niżej prezentuję parę wyjątkowych zakątków. Spośród wszystkich swoich podróży wybrałem najpiękniejsze i najciekawsze miejsca biorąc pod uwagę odpowiednią pogodę na przełomie roku oraz możliwość przeżycia tego wieczoru w oryginalny sposób. Oto parę propozycji (zarówno tanich jak i drogich):

Sylwester nad morzem

Sylwester nad morzem? Tak, ale najlepiej dosłownie!

Brazylia to jedno z najbardziej roztańczonych państw na świecie! Tu każdy pretekst do zabawy jest dobry, więc co dopiero sylwestrowa noc i Nowy Rok! Wprawdzie najbardziej karnawałowo kojarzy się Rio de Janeiro, ale zapewniam, że szampańska zabawa przy sambie odbywa się w każdym zakątku kraju, warto więc rozważyć tę celebrację na... piasku.

Jeśli chodzi o imprezy na plaży w Ameryce Południowej lub Północnej, to w przypadku Karaibów kameralnie i romantycznie będzie w parku Tayrona w Kolumbii lub na wyspie Little Corn w Nikaragui (dość tanio jak na takie śliczne miejsce). Trochę tłoczniej będzie nad Oceanem Spokojnym w pięknym Manuel Antonio w Kostaryce (miejsce gay friendly). No i oczywiście Meksyk, w którym można wtedy też zobaczyć walenie z bliska (niebawem nowa publikacja).

Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!

Sylwester za granicą

A może plaża dla dwojga? Little Corn Island, Nikaragua

Z kolei w Azji można bawić się na pięknych plażach przy okazji popisów tamtejszych fakirów. Tutaj prym wiedzie niedroga Tajlandia. Oprócz popularnych i pięknych wysp Phi Phi, Phuket, Lanta, Tao, czy Samui chciałbym zwrócić uwagę na wyspę kontrastów - Pha Ngan. Leżąca na jej północnej części Plaża Butelkowa to ostoja spokoju, z kolei południowa plaża w miejscowości Haad Rin to mekka imprezowiczów, podczas pełni księżyca bawi się tu nawet 30 tys. osób - Gromadzi tłumy również podczas nocy sylwestrowej.

Tajscy żonglerzy występują na tych plażach przez cały sezon turystyczny. Przy okazji możesz też pogłaskać Tygrysa.

Jeśli fascynują Cię egzotyczne kultury, to polecam Zachodnie wybrzeże w Indiach (nie tylko Goa, ale również Kerala) albo Kambodżę. Na miano najtańszego Sylwestra za granicą (w stosunku do jakości usług) prawdopodobnie zasługuje równie egzotyczny Wietnam.

Wielką gratką może być też Sylwester połączony z safari w Kenii, choć to już zupełnie inny przedział cenowy.

A może tango na ulicach Buenos Aires? Przy okazji możesz zobaczyć najpiękniejsze wodospady na świecie!
 

Pomysł na Sylwestra

Kanton, Chiny. I to jeszcze nie Sylwester! To zwykła noc.

A co powiesz na Sylwester w górach? Jeśli niedrogo i z możliwością jazdy na nartach, to w Europie polecam Donovaly na Słowacji, a w Azji Hacwali koło Mestii w Gruzji, gdzie z górnej stacji wyciągu roztacza się niesamowita panorama Kaukazu! Bardzo popularne jest też Gudauri niedaleko Tbilisi.

A może góry, ale bez śniegu i mrozu? Zapraszam do Meksyku! Zobacz zdjęcie z hotelu nad jednym z najpiękniejszych kanionów świata.

Albo Sylwester połączony z nurkowaniem? Najlepszy stosunek piękna rafy do ceny oferuje Egipt.

Jeśli chodzi o Sylwestra w mieście, to w Europie polecam Barcelonę, Pragę i... Wrocław! Jeśli z kolei marzy Ci się Times Square w Nowym Jorku, to weź pod uwagę olbrzymie tłumy (ścisk)!

Natomiast spędzając Sylwestra w jakiejś chińskiej metropolii, możesz liczyć na niesamowity pokaz świateł i fajerwerków (wszak to Chińczycy wynaleźli proch!). Na mnie największe wrażenie zrobił Hongkong i Kanton.Zobacz w Beskidach sowy na żywo!!I jeszcze coś z zupełnie innej (również cenowo) bajki - Sylwester na jachcie na Karaibach. Poza tym kilkanaście opcji znajdziesz też na podstronie z propozycjami na wyjazdy w grudniu.

Jeśli to za mało propozycji, napisz, czego według Ciebie brakuje. Postaram się sprostać :)


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >