Gdzie na Święta Wielkanocne

Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Leniwa Wielkanoc w Kostaryce

Na Święta Wielkanocne polecam Kostarykę. Raz sam je tam spędziłem. Były o tyle specyficzne, że w Wielki Piątek i Sobotę wprowadzono prohibicję. Przedsiębiorczy Kostarykanie organizowali prywatne imprezy, na których sprzedawali (z rozsądną marżą) zakupiony wcześniej alkohol. Wybrałem się na taką imprezę i przeżyłem jedną z dziwniejszych przygód mojego życia...

Ale wszystko po kolei.

Kostaryka jest nietuzinkowa. I niekoniecznie chodzi o ekonomiczne aspekty (choć w Ameryce Środkowej faktycznie wiodą prym). Kostarykanie zajmują najwyższe pozycje w światowych rankingach ekologicznie i szczęśliwie żyjących społeczeństw. Jak sami się pozdrawiają: pura vida - czyste życie. To nie pozory - w 1949 prezydent José Figueres Ferrer rozwiązał armię.

A do tego cudowna przyroda. Według National Geographic Kostaryka posiada największą bioróżnorodność na świecie biorąc pod uwagę zagęszczenie gatunków. Faktycznie - moja godzinna wizyta w parku Manuel Antonio pozwoliła mi zobaczyć niemal tyle egzotycznych zwierząt co 6-dniowy pobyt w dżungli amazońskiej w Brazylii!

Park ten oraz jego okolice to również wspaniałe plaże, jedne z piękniejszych jakie widziałem.

Na nocleg można wybrać domek nad klifem lub hotel z oknem wychodzącym na las tropikalny. Jajeczko na stole, a za oknem leniwiec... no takie życie :)

Tutaj też zażyłem dużej przygody - parasailing czyli lot za motorówką ze spadochronem. Co ciekawe - bez asysty. Nawet nie zapytano mnie, czy umiem pływać...

Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!

Miłośnicy przyrody powinni również odwiedzić park Corcovado - prawdopodobnie nigdzie nie ma tak dużej szansy na spotkanie mrówkojada czy też pumy. Podczas mojej kolejnej podróży do Kostaryki, będzie to z pewnością punkt numer jeden.

Będąc w Kostaryce koniecznie zobacz wulkany, przynajmniej wulkan Irazu w parku o tej samej nazwie, położony niedaleko stolicy - San Jose. Zdjęcia tego cuda natury oraz tropikalnych zwierząt i pięknych kostarykańskich plaż - w opracowaniu. Jak również więcej ciekawostek, w tym ta dziwna świąteczną historia...
 

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: Manuel Antonio - od 14 EUR*

Zalecana długość pobytu: 1-2 tygodnie

Najlepszy okres: kwiecień

Transport: samolotem do San José

Polecane filmy: Na razie tylko te na National Geographic ;)

Więcej: Klimat, Wikipedia, Poradnik MSZ (wizy, szczepienia, bezpieczeństwo itp.)

* minimalna ocena 7 na 10
Bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą, przewalutowania bez prowizji, przelewy międzynarodowe za darmo. Tak działa Revolut. Sprawdź aktualne promocje.


Co miesiąc rozwijam jedną relację z podróży. W przygotowaniu jest ich ponad 60. Jeśli ta wyżej interesuje Cię szczególnie, daj znać, postaram się ją podnieść w kolejce :)

A może inna podróż Cię również zainteresuje? Spójrz w prawo.

Oprócz tego ukończony jest dział porad (u góry po lewej).

 

Chcesz być na bieżąco? Polub Kalendarz na FaceBooku lub zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >