Bieszczady

Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Chillout w Bieszczadach

To więcej niż góry. To atmosfera. Niezwykłe miejsce na polskiej mapie. W ciągu dnia można rozkoszować się wspaniałymi widokami, wieczorem - spontaniczną muzyką przy ognisku. Każdy wieczór - inny, a równocześnie podobny, za każdym razem trochę inni ludzie, a jednak każdorazowo klimat, który nie pozwala wyjechać stąd obojętnie. Przypadkowe osoby, osoby, które pojawiły się tu na chwilę, osoby, które mogą stać się Twoimi przyjaciółmi.

Najbardziej urzekają mnie Ustrzyki Górne, centralne miejsce wypadowe na wszystkie połoniny. Tutaj też znajdziesz ze dwa bary, które miłą atmosferą ugoszczą wieczorem, a jak się dobrze rozejrzysz, to będzie też ognisko, do którego możesz się przysiąść, aby pośpiewać, pograć na gitarze albo tylko posłuchać. Godne polecenia są też: Wetlina, Cisna, Wołosate.

Dla amatorów kąpieli i błotnisto-kamienistej plaży - Jezioro Solińskie. Oczywiście znajdziesz tam również klimatyczne miejscówki, jednak ogólnie jest już tłoczniej i głośniej.

Odkryłem również gospodarstwo agroturystyczne, gdzie można karmić sarny i jelenie, złowić pstrąga a później poprosić gospodarza o usmażenie. Ewentualnie - wypuścić :)

Noclegi - najbardziej emocjonujące oczywiście pod namiotem, ale znajdą się też domki letniskowe, pensjonaty oraz pokoje i kwatery. Z rzadka można natknąć się na hotele i hostele.

Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!

Jest tyle wspaniałych miejsc na świecie, że za każdym razem staram się zobaczyć coś nowego. A jednak Bieszczady potrafią mnie wciąż przyciągać...

Propozycje noclegów: Ośrodek Wypoczynkowy Bieszczady w Myczkowcach (pięknie położone jezioro!), Ośrodek Wypoczynkowy Połoniny w Bukowcu. Zobacz wszystkie noclegi.

Więcej atrakcji oraz galeria zdjęć - w opracowaniu.
 

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: od 49 zł*

Zalecana długość pobytu: 1 tydzień

Najlepszy okres: lipiec, sierpień, wrzesień, październik - jesienią chłodniej, ale za to jakie malarstwo!

Transport: samochodem lub samolotem do Rzeszowa bądź pociągiem do Zagórza

Polecane filmy: "Korowód"

Więcej: Klimat, Wikipedia

* minimalna ocena 7 na 10
Bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą, przewalutowania bez prowizji, przelewy międzynarodowe za darmo. Tak działa Revolut. Sprawdź aktualne promocje.


Co miesiąc rozwijam jedną relację z podróży. W przygotowaniu jest ich ponad 60. Jeśli ta wyżej interesuje Cię szczególnie, daj znać, postaram się ją podnieść w kolejce :)

A może inna podróż Cię również zainteresuje? Spójrz w prawo.

Oprócz tego ukończony jest dział porad (u góry po lewej).

 

Chcesz być na bieżąco? Polub Kalendarz na FaceBooku lub zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >