Urocze klify, piękne plaże, delfiny kłaniające się jachtom i sielankowe nadmorskie miasteczka. Tak wspominam rejs po Morzu Śródziemnym z Majorki do ślicznej Malagi, gdzie odwiedziliśmy też Ibizę, która kojarzyła mi się z imprezami, a dała poznać jako piękne średniowieczne miasteczko.
W tym tekście pozwolę sobie przedstawić parę propozycji dotyczących samej Majorki.
Na dobry początek proponuję, stolicę wyspy czyli Palmę i spacer w Parku Hort del Rei sąsiadującym z imponującą gotycką Katedrą La Seu (pierwsze prace w 1129 r.). Sięga 44 metrów, co czyni ją trzecią najwyższą katedrą świata.
Miłośników secesji odsyłam z kolei na spacer do budynku Fundacio la Caixa.
Plaże
Do najpopularniejszych i najpiękniejszych plaż na wyspie należą m.in. Cala Mayor, Cala Bravo, Cala Llombards - polecana zwłaszcza na wschód słońca. Na zachód słońca polecam Es Trenc. No i jeszcze Сanyon Gates Of Paradise.
Urocze miasteczka
Zgubcie się na starych, klimatycznych uliczkach Valldemossa, Pollensy, Alcudii czy Soller proszących się o niejedno instagramowe zdjęcie.
Jaskinie
Pięknie oświetlone jaskinie Cuevas de Genova to kolejna atrakcja Majorki.
Okrągły kościół
Na Majorce można obejrzeć nie tylko arcystarą katedrę, ale też współczesny i oryginalny kościół na planie koła, czyli La Iglesia de Cristal.
Noclegi na Majorce
W chwili publikacji niniejszego tekstu wyszukiwarka Interhome oferowała 362 noclegi na Majorce
Zamek
Muzeum historii miasta mieści się w okrągłym czternastowiecznym zamku Castell de Bellver oferującym widok na stolicę wyspy.
Uczta
Gdzie kupić jedzenie? Może na Mercat de l'Olivar, czyli na targu lokalnych owoców, warzyw oraz owoców morza.
Na gotową hiszpańskiej kuchnię można się wybrać do Baru Espana serwującego pyszne hiszpańskie przekąski zwane tapasami. Inne miejsca dla smakoszy to np. Bar Titanic Cafe.
Nauka gotowania?
Jeśli lubimy kuchnię hiszpańską, to nawet w Polsce znajdziemy okazje, aby nauczyć się gotować iberyjskie potrawy, np. podczas warsztatów prowadzonych przez Instytut Sztuki Kulinarnej w Warszawie.