Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Odmienne stany świadomości - warsztaty na Teneryfie

Zapraszamy na tygodniowy pobyt na Teneryfie, podczas którego pod opieką doświadczonego terapeuty będziecie mogli wziąć udział w ceremoniach oddechowych wprowadzających w odmienne stany świadomości.

Oprócz tego w planie indywidualna integracja psychodeliczna, rozmowy o terapii psychodelicznej oraz doświadczeniach z punktu widzenia pacjenta oraz terapeuty.

Powiemy o przełomie w terapii lekoopornej depresji, PTSD, zaburzeń lękowych, uzależnień i w relacjach przy użyciu psychodelików (ayahuasca, psylocybina, MDMA). M.in. w protokole MAPS.

Ponadto warsztaty relaksacyjne oraz muzyka na żywo.
 

Teneryfa

 

Turnusy:

14.02-21.02 (zostały 3 miejsca - stan na 11.01)
25.02-3.03

^dysponujemy TYLKO OŚMIOMA miejscami w każdym turnusie

W razie zainteresowania uruchomimy też wcześniejszy turnus:
4.02-11.02 w innym obiekcie, więc cena może być trochę wyższa

Możliwy jest również obóz od 7.03; po polsku i angielsku

 

W PROGRAMIE:

- trzy ceremonie oddechowe wprowadzające w odmienny stan świadomości,
- grupowa i indywidualna sesja integracji psychodelicznej z terapeutą,
- wykłady na temat terapii psychodelicznej (MDMA, psylocybina), integracji psychodelicznej oraz zasady tripsittingu
- inspirowana kulturą przedkolumbijską ceremonia kakao (ma na celu integrację grupy i zbudowanie poczucia bezpieczeństwa - otwarcie się i nawiązanie relacji)
- trening progresywny Jacobsona,
- trening autogenny Schultza,
- trening uważności,
- oddech praniczny i relaksacyjny, 
- wybrane metody Lowena (np. uwalnianie gniewu),
- joga oczu,
- rozciąganie,
- ognisko,
- muzyka na żywo, mantry i miniwarsztat śpiewu wielogłosem,
- gry integracyjne, w tym Szukanie skarbu*,
- etnoteka (jeśli czas pozwoli) 

Jeden dzień planujemy wolny do późnego popołudnia, a jeden wolny do południa, więc będzie czas na krótki treking, wyjazd na plażę lub wybraną wycieczkę (na klify, do parku narodowego Anaga, Orotavy, treking, Masca itp).
 

CENA:

1760 zł + 370 euro w I puli (zadatek do 15.01)
2160 zł + 370 euro w II puli (zadatek między 16.01 a 31.01)

W CENIE:

- 7 noclegów w obiekcie (pokoje 2 i trzyosobowe)
- udział w programie
- wsparcie osoby gotującej
 

REZERWACJA MIEJSC:

W celu rezerwacji miejsc należy WPŁACIĆ ZADATEK 1060 zł korzystając z poniższego linku:
https://zrzutka.pl/y76ctc
(przed dokonaniem przelewu prosimy o kontakt tel. 509 299 209, aby upewnić się, że są jeszcze miejsca)

Różnica płatna najpóźniej w dniu rozpoczęcia turnusy gotówką lub przelewem ekspresowym.

Cena nie obejmuje:
- biletów i transferów
(dojazd z lotniska Uberem kosztuje ok 70 euro do podziału; inna opcja to autobus)
- napiwków
- wycieczek i dodatkowych atrakcji
- posiłków - robimy wspólne zakupy, a kucharka przygotowuje dla Was kolację w dniu przyjazdu, śniadanie w dniu wyjazdu i po dwa posiłki w pozostałych dniach (sugerowana kuchnia - wegetariańska); trzeci posiłek dziennie można przygotować samodzielnie w kuchni lub zjeść w restauracji; koszt wyżywienia szacujemy na ok. 150 euro/os., wliczając w to do trzech posiłków dziennie, w tym 1-2 w restauracjach

Sugerujemy zabezpieczyć oprócz tego min. 50 euro na nieprzewidziane wydatki.

Ww. cena obowiązuje przy zebraniu grupy 7 osób oraz przy średnim kursie EUR/PLN poniżej 3,40 wg NBP. Nie dotyczy osób, które wczesniej opłacą cały pobyt.

Osobom ubezpieczonym w ZUS sugerujemy wyrobienie bezpłatnej karty EKUZ.
Na Teneryfie działa roaming UE. Do podróży wystarczy dowód osobisty.

Nasze doświadczenie pokazuje, że uczestnicy nawet jednorazowych ceremonii oddechowych zaprzyjaźniają się ze sobą, więc niewykluczone, że część z Was będzie chciała przedłużyć pobyt na Teneryfie i wspólnie ją pozwiedzać :) zatem może warto wstrzymać się z kupnem biletu powrotnego :)
 

DOM:

- miejscowość Villa de Arico na Teneryfie 
- 20 minut samochodem z lotniska TFS
- kilka przystanków autobusem do plaży
- pokoje dwu lub trzyosobowe (wybór pokoi i łóżek w kolejności zameldowania
- basen
- kuchnia
- ogród i taras
- miejsce na grilla
 

DOJAZD

Szczegółowe wskazówki dojazdu umieścimy później.
W razie wątpliwości: +48 509 299 209

W trakcie Waszego pobytu przybliżymy Wam teorię i praktykę związaną ze stanami poszerzonej świadomości w celach terapeutycznych (depresja, traumy, PTSD, uzależnienia, terapia par, problemy w nawiązywaniu głębokich relacji, autyzm i inne). 

Będzie o potencjale leczniczym jak i zagrożeniach. Na podstawie badań naukowych oraz własnych doświadczeń.

Powiemy zarówno o praktykach szamańskich jak i klinicznych terapiach psychodelicznych z użyciem substancji psychoaktywnych (psylocybina, MDMA oraz ajałaska i changa, czyli DMT,) oraz technikach oddechowych i medytacyjnych, a także hipnozie pozwalających osiągnąć podobne stany.
 

PRZEBIEG CEREMONII ODDECHU:

- krąg otwierający, wprowadzenie teoretyczne i praktyczne
 - sesja oddechowa - ok 2h (nie martw się, czy dasz radę, zwykle po pierwszym wysiłku związanym z szybszym oddechem wchodzi się w rodzaj transu i reszta już niejako dzieje się sama)
 - zamykanie procesu
 - posiłek
 - dzielenie się doświadczeniami z resztą grupy i integracja pod okiem terapeuty (tj. zastosowaniu w życiu przeżytych doświadczeń),

Jak się przygotować?
- w dniu ceremonii nie spożywamy alkoholu i innych substancji psychoaktywnych
- w dniu ceremonii warto być na lekkostrawnej diecie, a podróż zacząć z lekkim żołądkiem
- po ceremonii dobrze jest mieć przynajmniej dzień na spokojną integrację
- opcjonalnie: opaska na oczy
- przeciwwskazaniem do udziału w ceremonii są poważne problemy z sercem i choroby psychiczne; w razie wątpliwości, skontaktuj się z nami

*SZUKANIE SKARBU
 Ekscytująca gra terenowa polegająca na rozwiązywaniu kolejnych zagadek prowadzących do ukrytego skarbu.
 Wymaga dedukcji, spostrzegawczości, orientacji w terenie, umiejętności pracy w zespole i nieszablonowego myślenia. Nie brakuje też elementów humorystycznych.
 

PROWADZĄCY:

1. ŁUKASZ KUBACKI - Jednia. Ciało, Umysł, Serce.
Z wykształcenia i pasji jest psychologiem, psychoterapeutą Gestalt i trenerem grupowym. Fascynuje go duchowy wymiar rzeczywistości, szamanizm, naturalne metody uzdrawiania.
Jego przygoda z oddechem rozpoczęła się w 2018 roku, wraz z pierwszym, niezwykle potężnym doświadczeniem oddychania holotropowego pod okiem dra Milana Hrabanka w Czechach.
 Od ponad 4 lat prowadzi grupowe procesy oddechowe, mając zaszczyt towarzyszyć ludziom w niezwykle głębokich transformacjach.
Łączy rzetelną, profesjonalną wiedzę z głęboką intuicją, sercem i oddaniem się prowadzeniu.
Ceremonia Oddechu to jego autorska metoda autoeksploracji i terapii, czerpiąca m.in z techniki oddychania holotropowego (stworzonej przez autorytet w terapiach psychodelicznych: Stanislava Grofa i jego żonę, Brigitte), szamanizmu i psychoterapii Gestalt.

Na Ceremonii tworzy bezpieczną i intymną przestrzeń, niezbędną do odbycia głębokiego i transformującego doświadczenia. Prowadzić nas będzie zarówno pieczołowicie dobrana muzyka z nagrań, jak i dźwięki tradycyjnych instrumentów z całego świata: bębna szamańskiego, grzechotki, shruti box, hand pan, sansulli, velkej koncovki.
W podróży wejdziemy w odmienny stan świadomości, by spotkać się z tym, co jest w nas najżywsze i najbardziej potrzebuje uzdrowienia.
 Dzięki oddechowi wejdziemy w głęboki kontakt z własnym ciałem, intuicją i wewnętrznym uzdrowicielem, który poprowadzi nas ku osiągnięciu równowagi, pełni i uzdrowienia.
Nieświadome treści, nagromadzone emocje, dawne traumy - w bezpiecznej przestrzeni będziemy mogli uwolnić to wszystko, aby odczuć lekkość i witalność płynącą z udrożnienia przepływu energii w naszych ciałach.

Opinie na temat terapii i warsztatów Łukasza Kubackiego:

 (jesli nie działa na telefonie, otwórz z komputera)


2. BARTEK ZOBEK - podróżnik, autor piosenek i niniejszej strony oraz inicjator spotkań i festiwalu pt. "Jam w lesie".

Od 2021 roku wytycza nowe szlaki górskie w Ugandzie. Po ostatniej pobycie w Ugandzie udał się do Amazonii, gdzie wziął udział w indiańskich ceremoniach Ajałaski, które zwróciły jego uwagę na terapeutyczne zastosowanie psychodelików. Kolejne wewnętrzne podróże Bartka (z zastosowaniem wciąż nielegalnych w Polsce substancji oraz legalnych technik oddechowych) nie tylko ukazały misję w Ugandzie w innym świetle, ale przede wszystkim dały dramatyczny jak i terapeutyczny wgląd w jego przeszłość, co opisuje w książce Ocalić Kadam (premiera w kwietniu 2024).

O swoich doświadczeniach z psychodelikami (w tym dwoma metodami oddechowymi) opowie bez cenzury, na poważnie i na wesoło. Przykładowy reportaż o ajałasce

Opinie na temat warsztatów Bartka:

 (jesli nie działa na telefonie, otwórz z komputera)


***

Na jedną dobę zaproponujemy Wam JOMO (Joy of Missing Out) - wyłączenie telefonów i czerpanie radości z obcowania ze sobą i naturą.

Proszę pamiętać, że nie zachęcamy do przyjmowania żadnych zakazanych substancji. Rozmawiamy o badaniach naukowych, osobistych doświadczeniach i terapiach prowadzonych pod opieką profesjonalistów. Ostrzegamy przed zagrożeniami. Zdajemy sobie sprawę, że są osoby zdeterminowane do samoleczenia psychodelikami, dlatego chcemy przybliżyć im jak najszersze spektrum konsekwencji oraz pokazać inne, alternatywne drogi.

Prosimy o nieprzywożenie żadnych nielegalnych substancji. Palenie tytoniu - WYŁĄCZNIE we wskazanym przez nas miejscu. Do udziału w zorganizowanych przez nas warsztatach zapraszamy wyłącznie osoby trzeźwe. Zalecane jest również niespożywanie alkoholu w dniu Ceremonii.

Oferta tylko dla osób dorosłych.

PS Jeśli te terminy Wam nie odpowiadają, zapraszamy na miniwarsztaty 19-21.01 do Koninek, a od maja prawdopodobnie będziemy oganizować ceremonie oddechowe ponownie w Polsce.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >