Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Najlepsze i najbardziej opłacalne hotele w Polsce

Rankingi miejsc / najlepsze hotele w Polsce


Pod wnikliwym okiem tajemniczych klientów powstaje ranking najlepszych i najbardziej opłacalnych hoteli w Polsce. To prawdopodobnie najbardziej szczegółowy ranking hoteli w tym kraju. Jesteśmy skrupulatni na każdym kroku!

 

Badacze oceniają 11 aspektów w skali ocen 0 - 5:

Najlepsze hotele w Polsce

1. Wrażenia wizualne
2. Czystość (podłogi, szafki, pościel, ręczniki itd.)
3. Wygoda (cisza, łóżko, klimatyzacja/ogrzewanie, aranżacja przestrzeni, łatwość regulowania temperatury wody, stolik, krzesło itp).
4. Dodatki (woda butelkowana, lodówka, zestawy kosmetyków, szczoteczka, żelazko, żel do mycia, szczoteczka, maszynka do golenia itd)
5. Internet - WIFI (płynność otwierania stron na urządzeniach mobilnych)
6. Personel (życzliwość, rzetelne i wyczerpujące informacje, szybkość działania, dostępność 24 godz/dobę, znajomość angielskiego)
7. Lokalizacja (dobre połączenia, łatwy dojazd, odległość do ważnych miejsc lub piękne widoki)
8. Śniadanie (czas serwowania, obfitość, urozmaicenie, opcja dla wegan i osób na diecie)Ranking hoteli
9. Otoczenie (punkty 1-5 poza pokojem, a więc hol, korytarze, winda itp.)
10. Pozostałe (inne aspekty, które mogą urzec badającego, nieuwzględnione w metodologii. Ponadto, np. jeśli hotel oficjalnie nie oferuje WIFI w pokojach, to oceniana jest czystość eteru, pożądana przez osoby chcące uniknąć dostęp do sieci lub negatywnie oceniające promieniowanie radiowe)
11. Cena - pod uwagę jest brana najniższa cena brutto pokoju dwuosobowego ze śniadaniem (5 pkt. - poniżej 100 zł, 4 pkt. - poniżej 150 zł, 3 pkt. - poniżej 200 zł, 2 pkt. - poniżej 300, 1 pkt. - poniżej 500 zł) na portalu HotelsCombined (miesiąc przed rezerwacją).

Odbierz zniżkę na wymianę walut w Walutomacie!
 
 

Ocena końcowa:


1. Jakość: (suma punktów za aspekty 1-10) x 2   =>   Najlepsze hotele w Polsce
2. Opłacalność: (Jakość + aspekt 11 x 10)   =>   Najbardziej opłacalne hotele w Polsce
 
W obu rankingach maksymalna możliwa do uzyskania liczba punktów to 100.
 
Hotele chcące wziąć udział w rankingu, proszone są o kontakt. Warunkiem udziału jest wystawienie vouchera na 2-dobowy pobyt w pokoju dwuosobowym wraz ze śniadaniem.
 
Ocena dokonywana jest dwukrotnie w trakcie 2-dobowego pobytu. W rankingu uwzględniana jest niższa ocena. Np. jeśli przy zameldowaniu czystość jest oceniona maksymalnie, ale na drugi dzień po sprzątaniu jest oceniona niżej, to w rankingu będzie wzięta pod uwagę ta niższa ocena. Zdarz się bowiem, że hotele dbają tylko o pierwsze wrażenie.
 
Ocenie poddawane są parametry pokoju, śniadanie oraz udogodnienia wliczone w cenę pobytu, a więc np. płatna sauna nie będzie brana pod uwagę w ocenie, aczkolwiek może zostać odnotowana w zaletach hotelu.

Dodatkowo hotel może otrzymać rekomendacje:
 
  • dla dzieci (basen)
  • szkolenia
  • relaks
  • imprezy
  • SPA
 
Przed wzięciem udziału w rankingu hotel może zlecić nam prywatny audyt, aby poprawić jakość świadczonych usług.
 
W przygotowaniu są również rankingi hoteli w największych polskich miastach (Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Łódź, Katowice, a także Zakopane), hoteli SPA oraz rankingi hosteli.
 

* Tajemniczy klienci (mystery shoppers/clients) to anonimowi badacze szczegółowo oceniający jakość obsługi klienta w różnych placówkach. Koordynatorem rankingu najlepszych hoteli jest Bartłomiej Zobek, socjolog i autor Kalendarza Przygód.

Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >