Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Wisła - turystyczna perła Beskidu Śląskiego

artykuł zewnętrzny

Wisła to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych Beskidu Śląskiego. Nic dziwnego, w końcu miasto od dawna uznawane jest za swego rodzaju stolicę skoków narciarskich. Nie bez znaczenia pozostaje również malownicze położenie Wisły; od zachodu miasto otacza widokowe pasmo Wielkiej Czantorii i Stożka, z kolei od wschodu - ramię Równicy i pasmo Baraniej Góry. Co zatem warto robić w Wiśle? Jakie atrakcje czekają na odwiedzających miasto turystów i gdzie – konkretnie - znajdują się godne polecenia apartamenty w Wiśle, będące częścią tutejszej bazy noclegowej?
 

Wisła

Jak na narty, to do Wisły!

Jak wspominaliśmy, Wisła uznawana jest powszechnie za stolicę sportów zimowych. W istocie; to właśnie tu zlokalizowany jest kompleks skoczni narciarskich „Centrum”, w skład którego wchodzą 3 skocznie o punktach konstrukcyjnych K9, K19 i K37 oraz skocznia narciarska im. Adama Małysza  o punkcie konstrukcyjnym K120. A to dopiero początek. Zarówno w samym mieście, jak i w jego bliskich okolicach znajduje się bowiem aż 7 ośrodków narciarskich. Mowa o stacji narciarskiej Cieńków, wyciągach narciarskich Klepki w Malince, ośrodku narciarskim Nowa Osada, stacji narciarskiej Soszów, ośrodku narciarskim Stożek, ośrodku narciarskim Skolnity i stacji narciarskiej Stok. Amatorzy białego szaleństwa mają zatem do swojej dyspozycji niemalże 30 wyciągów narciarskich (w tym 7 krzesełkowych) z ponad 20 km tras zjazdowych.
 

Na spacerze, na rowerze

Kto jeszcze – poza miłośnikami sportów zimowych – powinien zawitać do Wisły? Między innym amatorzy pieszych wycieczek, cykliści oraz… każdy, kto pragnie nacieszyć oczy zapierającymi dech w piersi widokami. Z myślą o piechurach w okolicy Wisły wytyczono dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych i spacerowych. Co istotne to fakt, iż wspomniane trasy w większości zlokalizowane są pomiędzy malowniczymi grzbietami górskimi.

Pobyt w Wiśle to także nie lada gratka dla rowerzystów. Przez miasto przechodzą bowiem 4 trasy rowerowe: Wiślana Trasa Rowerowa biegnąca – jak wskazuje na to już sama nazwa – wzdłuż Wisły, Szlak rowerowy nr 24 rozpoczynający się w Chałupkach przy granicy z Czechami, Główny Karpacki Szlak Rowerowy liczący 621 km oraz Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń, którego główna oś łączy zabytkowe miasta i miasteczka oraz cenne przyrodniczo, krajobrazowo i kulturowo tereny wiejskie.
 

Luksusowe apartamenty w Wiśle na wyciągnięcie ręki

Po dniu spędzonym na trasie narciarskiej, rowerowej czy też na szlaku wycieczkowym zdecydowana większość osób marzy wyłącznie o jednym – solidnym wypoczynku. Naturalnie ciężko o takowy w małym, kiepsko wyposażonym pokoju z nieszczególnie wygodnym łóżkiem, a takie właśnie warunki oferuje całkiem spora ilość hoteli czy też pensjonatów. Gdzie zatem szukać luksusowych apartamentów w Beskidach? Wysokiej jakości apartamenty w Wiśle dostępne są między innymi w ofercie Vislow Resort. Każdy ze 125 apartamentów odznacza się wysokim stopniem funkcjonalności. W ich przestronnych wnętrzach goście znajdą najwyższej jakości wyposażenie, osobny aneks kuchenny z jadalnią oraz wszystko, co niezbędne do komfortowego wypoczynku. Warto dodać, iż w ofercie Vislow Resort znajdują się także wyjątkowe apartamenty z basenem w górach.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >