Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Ubezpieczenie turystyczne – kiedy warto je wykupić?

artykuł zewnętrzny

Większość osób ignoruje ten aspekt, a przecież lepiej pamiętać, że niefortunne wypadki i przykre sytuacje zawsze i każdemu mogą się zdarzyć. Zatem nawet jeśli planujesz tylko wygrzewać się na plaży, lepiej dmuchaj na zimne i bądź przygotowany na każdą okoliczność.
 

W jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to dodatkowe wsparcie, które pomoże Ci przebrnąć przez wszelkie komplikacje, jakie wystąpią podczas Twojego wyjazdu. Szczególnie warto, abyś w nie zainwestował, gdy planujesz samodzielny zagraniczny wyjazd. Pamiętaj więc, aby nie skupiać się jedynie na dotarciu do miejsca docelowego czy kwestiach zakwaterowania.

podróż

Ubezpieczenie turystyczne powinieneś wykupić, jeśli zdecydowałeś się na podróż planowaną przez biuro podróży, a ubezpieczenie zawarte w umowie zawiera szeroką listę wyłączeń i niskie kwoty wypłacanych świadczeń. Musisz również pamiętać o wykupieniu stosownego ubezpieczenia w przypadku, gdy wybierasz się do miejsca, w którym istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia określonych zdarzeń (np. tzw. zemsta faraona w Egipcie). Inwestując w polisę, możesz mieć pewność, że otrzymasz wsparcie finansowe w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak wszelkie kontuzje, skradziony bagaż, awaria samochodu, a nawet odwołanie wycieczki.
 

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia?

Jeśli już zdecydowałeś się na zakup ubezpieczenia turystycznego, powinieneś wiedzieć, jak dobrać jego zakres i kwotę. Jest to kwestia indywidualna i wybierając odpowiednią opcję, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim destynację swojej podróży. W każdym przypadku powinieneś jednak zabezpieczyć się na wypadek problemów ze zdrowiem, bo jak doskonale wiesz – wypadki chodzą po ludziach. Ubezpieczenie pokryje koszty leczenia i ewentualnego pobytu w szpitalu, a także umożliwi wypłatę odpowiedniego świadczenia. Dodatkowo powinieneś rozważyć zakup ubezpieczenia bagażu oraz, jeśli podróżujesz własnym autem, rozszerzenie ubezpieczenia o tzw. assistance samochodowy.
 

Jak wygląda wypłata należnego świadczenia?

Zastanawiasz się, jak w praktyce wygląda wypłata świadczenia z ubezpieczenia turystycznego? Od razu po nastąpieniu niefortunnego wypadku powinieneś zgłosić się do szpitala lub zadzwonić do Centrum Alarmowego – tam dowiesz się, do jakiego miejsca możesz się udać. Do wspomnianego Centrum Alarmowego musisz również zgłosić samo zdarzenie i dokładnie je opisać. Koszty leczenia zostaną rozliczone bezpośrednio z placówką, a dodatkowo, w zależności od wybranego pakietu, będziesz mógł liczyć na wsparcie tłumacza lub pomocy prawnika.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >