Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Konie stoją na Krupówkach, a na spływy Dunajcem zaczyna brakować biletów

artykuł zewnętrzny

Czyżbyśmy bardziej troszczyli się o konie? Chyba nie, bo przejażdżki bryczką nadal cieszą się popularnością, ale to co najbardziej przyciąga teraz uwagę turystów, to spływy Dunajcem. Jak wyglądają takie spływy? Dlaczego są aż ta popularne? I czy każdy może płynąć?

Spływy tradycyjną, drewnianą tratwą są nie lada frajdą. Każdy, kto choć raz spędził trochę czasu z flisakiem wie, że ich legendy i dowcipy doprowadzają do łez ze śmiechu. A właśnie taka między innymi przyjemność serwowana jest podczas spływu. I to niejedyna atrakcja, bo organizatorzy zapełniają cały dzień. Co w ramach biletu i gdzie go można kupić?
 

spływ Dunajcem

Tratwa + Dunajec + góralska oprawa

Trio idealne rzec można i plan bez większego wysiłku na aktywny dzień dla rodzin, par, samotników. Wygoda, to kolejny atut. Organizatorzy, a przynajmniej ci którzy dbają o uczestników, zabierają ich z centrum Zakopanego. A po wyprawie odwożą w to samo miejsce. Jakieś wady? Musimy za tą przyjemność zapłacić, ale jest też dobra informacja, ceny nie sprawiają, że cierpnie skóra.
 

Bajeczne widoki i wszechobecny spokój

Spływy tratwą są propozycją dla osób poszukujących rozrywki bez większych skoków ciśnienia. Chcących delektować się pięknem Pienin, niezwykłą fauną i florą, wznoszącymi się górami i czystym powietrzem. To też lekcja historii i kultury, przekazywana przez flisaków z dziada pradziada. Ubrani w tradycyjne stroje, dzielą się legendami i doświadczeniem. A wszystko przekazywane jest w humorystyczny sposób. Nierzadko wciągają oni uczestników do żywej dyskusji. Swoje robi również drewniana tratwa, która powstaje z połączenia kilku mniejszych łodzi. Jak to wygląda w rzeczywistości, można zobaczyć na zdjęciach na stronie https://www.splyw.pl/. Tratwy nie są przeładowane, choć oczywiście zależy to od organizatora! I tym warto się kierować przy wyborze, żeby nie siedzieć ściśniętym, modląc się o koniec! 
 

Spływy z dziećmi

Tratwa płynie powoli, ten rodzaj spływu ukierunkowany jest na delektowanie się widokami, dlatego również w spływie mogą brać udział dzieci. Przed wykupieniem atrakcji warto sprawdzić szczegóły, organizatorzy zazwyczaj określają minimalny wiek dziecka.
 

Bilety na tratwę do nabycia w Zakopanem i online

Standardem w Zakopanem jest już nagabywanie turystów na różne atrakcje. Co kilkanaście jak nie co kilka metrów na Krupówkach otrzymasz w rękę ulotkę bądź zachętę do kupienia biletów na spływy. Taka transakcja na słowo, bez harmonogramu wycieczki i co gorsze paragonu, to kupowanie kota w worku, którego jeszcze możemy nie dostać. I nie ma co tu mieć pretensji do górali, bo jak wszędzie są naciągacze. Bilety na spływy kupisz zarówno w Zakopanym w biurze, jak i online, sprawdzony adres https://www.splyw.pl/pakiety/splyw-dunajcem/. Rezerwując online masz pewność, że w ogóle załapiesz się na atrakcje. Wybierzesz taki termin, który Ci pasuje. Zapłacisz wygodnie. A będąc w Zakopanem nie musisz już biegać i szukać biura.

Być może zastanawiasz się jeszcze, co gdy będzie lało i wiało, a bilet już kupiony? I tak się zdarza, bo póki co nad naturą nie panujemy. Uczciwi organizatorzy przenoszą atrakcję na inny dzień bądź zwracają pieniądze. Oczywiście, jeśli tylko jest mżawka bądź lekko kropi co jakiś czas, spływy się odbywają. W warunkach faktycznego zagrożenia dla ludzi, gdy Dunajec pokazuje swoje mroczne oblicze, są przenoszone.

Spływy tratwą nie są niczym nowym, ale ma się wrażenie, że w ostatnich latach jakby dostrzegliśmy i doceniliśmy je na nowo. Czy to pragnienie bycia blisko natury?


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >