Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Puck 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

artykuł zewnętrzny

Zagraniczne podróże są niezwykle fascynujące, ale nie zapominajmy o tym, żeby poznać Polskę. Może od czasu do czasu warto zaplanować urlop nad polskim morzem, gdzie można spędzić fantastyczne chwile. Jest tyle pięknych miejscowości, które mogą stać się doskonałą bazą na cały okres urlopu. Wśród nich można wymienić apartamenty w Pucku, które wynająć można w atrakcyjnej cenie.
 

Puck

Apartamenty do wynajęcia

Pozwólmy na to, aby chwilę poniosła nas wyobraźnia. Poranek, za oknem piękne słońce i widok na morskie fale. Jest na tyle ciepło, że śniadanie można zjeść na dworze, ciesząc swoje oczy pięknym widokiem na szumiące morze. Prawda, że już samo takie marzenie na jawie sprawi, iż myśl o wypoczynku staje się dla nas przyjemniejsza? Takie rzeczy są w zasięgu naszej ręki, jeżeli tylko zdecydujemy się na wynajęcie jednego z apartamentów w Pucku.

Wszystkie apartamenty Puck na ogół są tak zaplanowane, aby mogło w nim wypoczywać kilka osób. Jest to więc dobra opcja nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla rodzin z dziećmi. Elegancki charakter to sprawka m.in. gustownych dodatków, jakie są ulokowane w całym apartamencie. Wypoczynek w takim miejscu to wygoda, komfort i przyjemny relaks, który sprawi, że urlop będziemy wspominać bardzo mile.
 

Co można robić w Pucku?

Skoro mamy już wynajęte na okres urlopu apartamenty w Pucku, to czas na to, aby zaplanować sobie czas w tym miejscu. Oczywiście, skoro mamy morze pod ręką, to nie można odmówić sobie plażowania.

Plaże są tu czyste i piękne, a do tego strzeżone w okresie letnim, więc śmiało należy korzystać z największej atrakcji tej miejscowości. Do tego Zatoka Pucka jest mekką dla osób kochających sporty wodne. Żeglarstwo i windsurfing cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców, ale i turyści również mogą korzystać z oferty tutejszych wypożyczalni.

Warto wspomnieć o tym, że w Pucku, każdego roku odbywają się Mistrzostwa Europy i Świata w różnego rodzaju klasach żeglarskich i windsurfingowych. Dla osób aktywnych — tutaj także znajdują się idealne warunki do tego, aby uprawiać siatkówkę plażową.
 

Atrakcje dla turystów

Jeżeli chodzi o inne atrakcje dla turystów, to Puck może stanowić doskonałą bazę wypadową do tego, aby odwiedzić okoliczne miejscowości. Puck od Helu oddziela tylko 40 minut jazdy autem, więc można nawet wybrać się tam. A po drodze przy okazji można zatrzymać się w Jastarni, Kuźnicy, czy też we Władysławowie.

Zawsze można wybrać się też na wycieczkę w drugą stronę, do Trójmiasta, gdzie turyści mogą poznać wiele innych atrakcji. Zresztą w samym Pucku dla turystów też przewidzianych jest kilka atrakcji, jak chociażby port, z którego zawsze ruszają rejsy wycieczkowe.

Gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII wieku z ufundowaną przez Wejherów kaplicą, szpital barokowy z 1720 roku, gdzie teraz znajduje się muzeum, poczta modernistyczna z lat 30. XX, neogotycki ratusz z 1865, zabytkowe kamienice miejskie z połowy XVIII i XIX wieku oraz wiele innych rzeczy — oto co czeka na turystów w tym pięknym mieście.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >