Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Późnojesienne wakacje zagraniczne 2020? To jest możliwe!

artykuł zewnętrzny

Ostatnie miesiące nie są łaskawe dla miłośników wyjazdów turystycznych. Sytuację jeszcze pogorszyła decyzja rządu o zakazie nocowania w hotelach, a nawet w schroniskach górskich. Dlatego warto zainteresować się propozycjami biur podróży, ponieważ do wielu interesujących miejsc za granicą można się dostać bez większych problemów. Jesienne wakacje last minute w Egipcie, na Wyspach Kanaryjskich, Maderze czy Zanzibarze to świetny pomysł, aby choć na chwilę odetchnąć od dość przygnębiającej rzeczywistości. 

Zanzibar

Zanzibar – bez testów i bez kwarantanny

 

Ten uroczy archipelag, leżący kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeża Tanzanii, przyciąga coraz więcej turystów spragnionych egzotycznych klimatów, pięknych widoków, bajecznych plaż, smacznego jedzenia i gwarancji pięknej pogody (oczywiście poza porą deszczową). Listopad i grudzień jest idealnym czasem na wyjazd na Zanzibar, aby się wygrzać i skorzystać z kąpieli słonecznych. To również fantastyczne miejsce na to, aby podziwiać rafę koralową i piękno całego świata podwodnego. Kusząca jest też niewątpliwie okazja zobaczenia Kamiennego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najważniejsze, że po przylocie nie obowiązuje kwarantanna i nie przeprowadza się testów pod kątem SARS-CoV-2, chyba że ktoś ma niepokojące objawy.

 

Inne ciekawe opcje na jesienne wakacje zagraniczne

 

Nie tylko Zanzibar kusi, ale również Egipt, Wyspy Kanaryjskie czy Madera. Ten pierwszy kierunek od lat cieszy się szczególnym uznaniem polskich turystów, którzy chętnie jadą do kraju faraonów na wakacje last minute. Ma to związek z dobrze rozbudowaną bazą hotelową i możliwością wyboru opcji all inclusive, ale także z wieloma atrakcjami przyrodniczo-architektonicznymi. Wiele osób pragnie na własne oczy zobaczyć starożytne piramidy, z kolei inni korzystają z okazji złapania wytchnienia na plaży, tym bardziej że późną jesienią temperatury są bardzo przyjemne. Wybrzeże Egiptu to również doskonałe miejsce na uprawianie kitesurfingu lub windsurfingu. Można nawet zdecydować się na rejs statkiem.

Nie braknie też chętnych na Wyspy Kanaryjskie z kilometrami plaż wyłącznie dla siebie, ale i bajecznymi wąwozami, uroczymi szczytami górskimi i niezwykle klimatycznymi miasteczkami. Kiedy w Polsce zimno i szaro, a poza tym hotele pozamykane, to jesienne wakacje zagraniczne na Wyspach Kanaryjskich stanowią świetną odskocznię. Skusić też może portugalska Madera, szczególnie tych, którzy szukają niezapomnianych krajobrazów. Ta wulkaniczna wyspa takie zapewnia.
 

Black Friday

Wakacje last minute z promocja Black Friday

 

Warto podkreślić, że późnojesienne oferty biur podróży są zawsze wyjątkowo korzystne dla budżetu domowego. Jednak listopad ma jeszcze dodatkową promocję związaną z Black Friday Weeks. Oferta 50-procentowej obniżki Biura Podróży ITAKA na wyjazdy turystyczne, nie tylko do wspomnianych już krajów, na pewno jest warta rozważenia. Nawet krótki relaks powoli nieco zregenerować siły, a przede wszystkim odpocząć psychicznie, co ma ogromne znaczenie w kontekście budowania odporności.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >