Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Pierwsza kolonia z rodzicami dla najmłodszych – lato 2021

artykuł zewnętrzny

Nadszedł już ten moment, kiedy zaczynamy planować wakacje. Jeśli nasze dziecko jest spragnione przygód, chce więcej przebywać w grupie rówieśników, ale jest przy tym za małe na to, by wysłać je same na obóz lub kolonie, możemy pojechać z nim. Wystarczy, że przejrzymy oferty na kolonie z rodzicami.

Każde dziecko lubi lato, niezależnie od wieku. Jednak wszyscy rodzice wiedzą, że nie zawsze zaplanowanie aktywnego i pełnego wrażeń dnia jest proste. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wyjazd zorganizowany, ale te, które oferują biura podróży, nie zawsze mogą zapewnić moc atrakcji dla dzieci. Jeżeli chcemy, by wakacje były niezapomniane, a nasze dzieci szczęśliwe, to kolonie dla dzieci z rodzicami to idealna propozycja. Tak samo weźmy to pod uwagę wtedy, kiedy się wahamy, czy posłać dziecko na obóz, czy zaplanować rodzinne wakacje. Rodzinne kolonie to tak naprawdę połączenie 2w1 – wilk syty i owca cała.
 

kolonia

Dlaczego warto?

Kiedy decydujemy się organizację wakacji z małymi dziećmi na własną rękę, nie mamy pewności, czy wakacyjnym sąsiadom nie będą przeszkadzały głośne dziecięce zabawy. Nieustanne uciszanie dzieci nie jest ani przyjemne, ani dobre – w końcu powinny się wyszaleć, a my zrelaksować. Stawiając na kolonie z rodzicami, mamy pewność, że dzieciaki będą się wyśmienicie bawić, a my nie będziemy narażeni na krzywe spojrzenia. Razem z nami na wyjeździe będą inne rodziny z dziećmi w podobnym wieku jak nasze.

Taki wspólny wyjazd pozwoli także zweryfikować, w jakim stopniu dziecko jest samodzielne, czy w przyszłym roku poradzi sobie samo. Będzie mieć też okazję do przeżycia mnóstwa przygód ze swoimi rówieśnikami. Nasze dzieci będą mieć zapewnione rozrywki dopasowane do ich wieku i zainteresowań i jeśli nie chcemy, wcale nie musimy im towarzyszyć. Maluchy nawet nie zauważą, że rodziców nie ma obok, możemy więc bez wyrzutów sumienia odpocząć i zregenerować siły, aby po urlopie wrócić do codziennych obowiązków.

Organizatorzy maksymalnie nas odciążają – nie musimy nic planować, szukać dzieciom zajęć, zastanawiać się, jak w ciągu dnia, choć na chwilę w spokoju położyć się na leżaku. Poza tym rodzinne kolonie to spędzanie czasu z rodziną na grach i zabawach i o niczym innym nie trzeba myśleć.
 

Wyjeżdżamy na rodzinne kolonie!

Podobnie jak wtedy, gdybyśmy mieli wysłać dziecko samo, musimy upewnić się, że pojedziemy z organizatorem, który cieszy się dobrymi opiniami. Jedną z firm wartych uwagi jest BTA Kompas. Od wielu lat organizuje letnie i zimowe obozy dla dzieci i młodzieży. W jego ofercie są też obozy rodzinne. Stanowią one połączenie kolonii dla dzieci i rodzinnych wczasów.

Każdy dzień obfituje w atrakcje dla małych i dużych. Rodzice mogą dołączyć do wesołych zabaw z dziećmi albo zostawić je pod czujnym okiem animatorów i w tym czasie odpocząć. Jest wiele aktywności łączonych, ale nie brakuje też osobnych propozycji dla dorosłych i dzieci, więc bez problemu będziemy mogli się oddać aktywnemu wypoczynkowi także bez udziału naszych pociech. Wyjazd organizowany jest na malowniczych Mazurach.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >