Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Narty - Kapadocja

artykuł sponsorowany

Narty w bajkowej Kapadocji

Kiedy zima zbliża się wielkimi krokami, to narciarze i snowboardziści zaczynają szykować się do śnieżnego szaleństwa. Jednak w polskich górach pogoda bywa kapryśna i nie zawsze można liczyć na dobrze przygotowane stoki. Takiego problemu nie ma zaś w Kapadocji. Turcja na narty? Jak najbardziej!

 

Kapadocja to nie tylko księżycowe skały

Turcja od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów z naszego kraju, którzy zachwycają się olśniewającymi krajobrazami form tufowych i nieco egzotycznymi klimatami kulturowymi. Jednak warto też odkryć fantastyczne stoki. To w samym sercu Kapadocji, czyli w Erciyes, czekają na narciarzy i snowboardzistów idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Ten nowoczesny ośrodek narciarski oferuje aż 34 trasy o różnym stopniu trudności, które ciągną się niemal przez 102 km. Co więcej, sezon narciarski trwa długo, ponieważ zaczyna się w grudniu, a kończy dopiero w kwietniu. I na pewno nikt nie wyjedzie ze smutną miną z powodu braku śniegu. Narty można wziąć ze sobą lub wypożyczyć na miejscu.

 

Idealnie przygotowane trasy

W Erciyes każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie. Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z białym szaleństwem, mogą skorzystać z fachowej pomocy licencjonowanych instruktorów w ramach zajęć indywidualnych bądź grupowych. Nie ma znaczenia wiek, a na naukę jazdy na nartach nigdy nie jest za późno. W grupach dla początkujących można więc spotkać zarówno siedmiolatków, jak i siedemdziesięciolatków.

Z kolei najbardziej zaawansowani narciarze czy snowboardziści z pewnością skuszą się na jedną z 15 tras o średnim stopniu trudności albo wybiorą 6 wyjątkowo trudnych – szczególnie Divan i Hacilar o nachyleniu stoku wynoszącym co najmniej 60 stopni!

Lubisz przecierać nowe szlaki? Przewodnicy off-piste czekają na śmiałków.

Warto też podkreślić, że niemal 60 km tras ma systemy sztucznego naśnieżania, natomiast 55 km jest systematycznie ratrakowanych. W Erciyes uniknie się również wielogodzinnego czekania na wjazd na górę, ponieważ ośrodek dysponuje 14 wyciągami i to nawet jedną kolejką kabinową oraz 11 wyciągami krzesełkowymi.

Kapadocja

Nie licz na szczęście, ale na ITAKĘ

Polskie góry mają swój urok, ale warunki narciarskie często pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego Biuro Podróży ITAKA organizuje wyjazdy na narty do Kapadocji w naprawdę atrakcyjnych cenach. Niecałe 2 000 zł za tygodniowy pobyt z opcją all inclusive i czasami nawet skipassem jest wyjątkowo kuszącą ofertą. Tym bardziej że cena zawiera gwarancję śniegu i doskonale przygotowanych tras dla amatorów białego szaleństwa.

A po wyczerpującym dniu na stoku warto skosztować regionalnych przysmaków albo zwiedzić uroczą okolicę. Pełna oferta dostępna jest na www.itaka.pl


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >