Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Najlepszy kantor internetowy

Karta czy gotówką? / Najlepszy kantor internetowy

Aktualizacja - Rkantor ogłosił zamknięcie na jesień 2020.

Niewątpliwym atutem serwisu Rkantor.com jest jego intuicyjna obsługa i szybkość realizacji transakcji.

Pieniądze wysłane na Rkantor.com są tam księgowane już po chwili, po kilku kliknięciach wymieniamy je na pożądaną walutę i wysyłamy na nasze konto walutowe, a dzięki wcześniejszemu zdefiniowaniu rachunków bankowych nie musimy potwierdzać operacji kodem z esemesa, co ważne jest za granicą, gdy zmieniamy karty SIM.

Jeśli chodzi o spready - są kuszące, najniższe znane mi dotąd w kantorach internetowych i trudne do uzyskania w tradycyjnych kantorach. Trochę taniej wyjdzie wymiana Walutomacie (nawet uwzględniając prowizję), ale ten jest mniej przyjazny, a realizacja przelewów czasochłonna.

Poza tym mamy możliwość negocjacji kursów przy większych obrotach, jak też możemy uzyskać dostęp do średnich kursów walut (a więc bez spreadu) korzystając z różnych promocji oferowanych przez Rkantor.com.

Np. na dobry początek 500 jednostek (czyli dolarów lub euro itd.) właśnie po średnim kursie.

Jedynym minusem mogą okazać się godziny pracy kantora - między 22.00 a 8.00 nie dokonamy transakcji, chyba, że na giełdzie oferowanej przez Rkantor.com. W obsłudze klienta lokują się wyżej w porównaniu do nieco aroganckiego Lidera Walut, ale można by poprawić czas odpowiedzi (całkiem niezły w przypadku Walutomatu).

Jeśli zależy nam na łatwej i błyskawicznej operacji oraz gwarancji dobrego kursu, to Rkantor.com wydaje się aktualnie najlepszym rozwiązaniem na rynku. Dał mi spory komfort, gdy wymieniałem waluty na Bali.

Więcej o możliwościach wymiany walut w osobnym artykule.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >