Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Jak zorganizować przeprowadzkę, aby zrobić to sprawnie i szybko?

artykuł zewnętrzny

Krok 1: Zaplanuj i zapakuj

Jeśli wiesz już, kiedy musisz się przeprowadzić do nowego lokum, pakowanie możesz zacząć od razu – oczywiście od rzeczy, których nie potrzebujesz na co dzień. Chodzi m.in. o:

  • narzędzia;
  • książki;
  • garderobę na konkretną porę roku,
  • zapasowe ręczniki czy pościel.

Przy okazji będziesz mógł pozbyć się przedmiotów, z których już nie korzystasz, a jedynie zajmują cenne miejsce. Znajdź odpowiednie miejsce, w którym twoje kartony przeczekają do czasu przenosin lub wynajmij boks w jednej z przechowalni bagażu.

Krok 2: Wypożycz samochód

Zastanawiasz się, jak najlepiej przetransportować pakunki? Wypożycz samochód! Przewóz mebli i większych elementów możesz zlecić profesjonalnej firmie przeprowadzkowej, ale pozostały bagaż z powodzeniem zmieścisz w aucie wynajętym choćby w Panek CS. Opcja ta dostępna jest m.in. w wymiarze godzinowym czy dobowym. Warto dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, jeśli zależy ci na konkretnym modelu lub gabarycie auta.

Krok 3: Zorganizuj pakowanie

Przy pakowaniu przedmiotów z konkretnych pomieszczeń, od razu opisuj pudła czy torby, aby pamiętać, co do nich włożyłeś. Najlepiej stosować zasadę ciasnego pakowania – dzięki temu w pudle zmieści się jeszcze więcej rzeczy. Pamiętaj przy tym, że przy przeprowadzce liczy się też ciężar pakunku. Jeśli do jednego wielkiego pudła wpakujesz same książki, ciężko będzie je w ogóle podnieść.

Etap 4: Przygotuj tzw. bagaż podręczny

Nawet dobrze przemyślana przeprowadzka może tuż po przenosinach wprowadzać do życia lekki chaos i dezorganizację. Jeśli do mniejszej torby spakujesz wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty, jak:

  • bielizna,
  • ubrania,
  • akcesoria higieniczne,
  • ładowarka do telefonu,

ten czas zleci ci o wiele szybciej.

Planujesz przeprowadzkę do innego domu czy mieszkania? Wypożycz samochód na godziny lub doby i ciesz się pełną niezależnością oraz zaoszczędzonym czasem.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >