Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Szukasz raju na ziemi? Dominikana!

artykuł zewnętrzny


Nie bez powodu Dominikana nazywana jest rajem na ziemi. Przepiękne plaże, idealna temperatura i mnóstwo atrakcji. To miejsce, które zdecydowanie zasłużyło sobie na taki tytuł!

Dominikana

Dominikana to drugie pod względem wielkości państwo na Morzu Karaibskim. Położona jest między Kubą a Portoryko. Otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego od północy, a od południa Morze Karaibskie. Położona poniżej Zwrotnika Raka zachwyca średnią temperaturą w okolicach 30 stopni Celsjusza. Nie da się ukryć, że to prawdziwy raj dla turystów i marzenie wielu podróżników. Jeśli jeszcze nie masz planów na przyszłe wakacje, to zastanów się, czy Dominikana nie byłaby miejscem idealnym? Udaj się na rajskie wakacje z ITAKĄ!
 

 

Klimat

Z racji na położenie Dominikana znajduje się w strefie klimatu podrównikowego. Ma to wpływ na ukształtowanie terenu, które cechuje się niezwykłą rozmaitością krajobrazową. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie obok siebie zobaczymy pustynie z kaktusami, sawanny, czy lasy równikowe. Piękne pejzaże gwarantowane! Warto w czasie wycieczki poświęcić trochę czasu na powolne zwiedzanie Dominikany, bo to prawdziwa uczta dla oczu.

 

Łańcuch Górski - Kordyliera Środkowa

Na Dominikanie znajduje się łańcuch górski — Korydyliera Środowa. Wierzchołki — La Pelona, Pico Duarte oraz La Rucilla przekraczają wysokość 3048 m n.p.m. Jakby tego było mało, to spływają z nich wodospady. Ten widok zapiera dech w piersiach. W pobliżu Kordyliery Środkowej znajduje się niższe pasmo — Kordyliera Północna, której obszar nazywany jest El Cibao. W tych rejonach uprawiany jest między innymi tytoń.
 

Karaiby

Santo Domingo

To druga pod względem wielkości metropolia na Karaibach. W Santo Domingo mieszka prawie 1/5 ludności kraju. Z pewnością da się to odczuć, bo w Santo Domingo jest tłoczno. Znajdziemy tutaj domy handlowe, ale i slumsy.

Na wschód od Santo Domingo znajdują się wybrzeża oceanu i Morza Karaibskiego. Zachwycają tutaj piękne białe plaże, palmy i krystalicznie czysta woda.

 

Atrakcje Dominikany

Pływanie z delfinami powinno być stałym punktem programu w czasie urlopu Dominikanie. Jeśli jeszcze tego nigdy nie robiłeś, to zdecydowanie warto spróbować.

plaża na Dominikanie

Polecamy także wybrać się na wysepkę Saona Island, która znajduje się na południe od Dominikany — jest ona położona na terenie parku krajobrazowego East National Park. Można się tam przepłynąć katamaranami i zobaczyć wyjątkowe plaże i rozgwiazdy.

Dominikana jest idealnym miejscem do nurkowania. Przejrzysta woda umila oglądanie raf koralowych. Ceny takiej przyjemności także są przystępne.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że Dominikana jest mekką wielbicieli sportów wodnych. Można tutaj wypożyczyć potrzebny sprzęt i skorzystać z uroków morza i plaż.

Dominikana powinna także zadowolić wielbicieli nocnych rozrywek. Znajdują się tutaj puby i bary, a przy okazji prawie każdy hotel na Dominikanie organizuje dla swoich gości wieczorki taneczne.

Marzą Ci się prawdziwie rajskie wakacje? Wylegiwanie się na przepięknej plaży z drinkiem z palemką w dłoni? Zachwycanie się oszałamiającymi krajobrazami i oddawanie się sportom wodnym? Wieczorny spacery po białej plaży? Pływanie z delfinami i nurkowanie? Dominikana to wybór idealny. Ten wakacyjny kierunek pokochają rodziny z dziećmi, pary, a także single. Z pewnością każdy znajdzie w tym raju na ziemi coś dla siebie.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >