Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Dobre ubezpieczenie turystyczne - co powinno zawierać?

artykuł zewnętrzny

Każdy z nas marzy o wykupieniu dobrego ubezpieczenia turystycznego i nie ma co się dziwić, ponieważ dzięki temu nie musimy martwić się o swoje bezpieczeństwo w czasie wakacji. Tylko co właściwie powinno wchodzić w jego zakres? Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna? Podpowiadamy!

Pokrycie kosztów leczenia i transportu do szpitala
Wyjeżdżamy na wakacje z myślą o odpoczynku, naładowania akumulatorów, czy aktywnego spędzania czasu. Niestety praktyka pokazuje, że wiele wyjazdów kończy się nieszczęśliwymi wypadkami, bo wystarczy chwila nieuwagi, czy zwykłe potknięcie, by nasz wyjazd skończył się kontuzją i wizytą w szpitalu.

W takich przypadkach posiadanie polskiego ubezpieczenia zdrowotnego nie wystarczy, więc jeśli nie chcemy być zobowiązani do pokrycia kosztów wynikających ze skorzystania z pomocy zagranicznych placówek medycznych, to lepiej dopilnować, by ubezpieczenie podróżne zawierało stosowny zapis o pokryciu kosztów leczenia i transportu do szpitala.

W takich przypadkach polisa z  https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/ sprawi, że w razie nieszczęśliwego wypadku to właśnie ubezpieczyciel przejmie na siebie wszystkie koszty związane z leczeniem oraz transportem do szpitala za granicą do wysokości sumy gwarantowanej. Określona bywa w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), więc lepiej się z nimi dokładnie zapoznać, ponieważ im większe zabezpieczenie, tym większe szanse na to, że nawet poważny wypadek nie będzie stanowił dla nas obciążenia finansowego.

Ubezpieczenie OC
W czasie wakacyjnych wyjazdów mogą zdarzyć się sytuacje, w których sami doprowadzimy do wypadku i przez nas ucierpią osoby trzecie. Osoba poszkodowana może domagać się od nas odszkodowania lub zadośćuczynienia za zniszczony sprzęt, bagaż, czy nawet samochód, ale to nie oznacza, że sami będziemy musieli ponosić koszty. Wystarczy, by polisa turystyczna lub polisa narciarska na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/ została rozszerzona o ubezpieczenie OC, a wszystkie koszty pokryje ubezpieczyciel. Aby jednak sprawa zakończyła się polubownie, trzeba podpisać stosowne oświadczenie, ponieważ w innym wypadku możemy być pozwani do sądu.

NNW
NNW, czyli następstwo nieszczęśliwych wypadków to zapis, który również powinien znaleźć w dobrej polisie turystycznej. Dlaczego? Jeśli w czasie wakacyjnego wyjazdu nasz stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, będziemy mogli liczyć na pomoc od towarzystwa ubezpieczeniowego w postaci środków na leczenie lub rehabilitację. W przypadku naszej śmierci pieniądze otrzyma rodzina lub osoby, które za życia zostały przez nas upoważnione.

Ochrona bagażu i sprzętu sportowego
Lotniska, czy dworce, to miejsca, w których niezwykle często dochodzi do kradzieży, zgubienia lub uszkodzenia bagażu, czy sprzętu sportowego. Jednak posiadanie odpowiedniej ochrony w ramach ubezpieczenia sprawia, że nie mamy żadnych powodów do zmartwień. Wszystko dlatego, że to właśnie towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci nam część środków związanych z zakupem nowego sprzętu. Musimy jednak mieć na uwadze, że ubezpieczyciel może odmówić nam ochrony osprzętu z wypożyczalni, jak również samych nart.

Dodatkowa ochrona, gdy uprawiamy sporty ekstremalne
Na uprawę sportów ekstremalnych decyduje się coraz więcej osób i nie ma co się dziwić, ponieważ są w stanie zapewnić nam dużą dawkę adrenaliny i dobrej zabawy. Jednak musimy liczyć się również tym, że uprawa sportów ekstremalnych w czasie wyjazdu jest dość ryzykowna, więc jeśli zależy nam na dobrej ochronie, to lepiej rozszerzyć swoją polisę.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >