Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Basen w zimę? To naprawdę dobry pomysł!

artykuł zewnętrzny

Zimą wielu z nas zaprzestaje aktywności fizycznej, spędzając większość wolnego czasu w domu, na kanapie przed telewizorem, ewentualnie okazjonalnie wychodząc na spacer. Gorsza aura nie powinna jednak być wymówką dla lenistwa. Właśnie zimą warto szczególnie zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Nie musisz wcale regularnie chodzić na siłownię czy uczestniczyć w zajęciach fitness. Świetną i dostępną dla każdego propozycją jest basen. W zimę? Przecież to szaleństwo! Okazuje, że nie wcale nie, a po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.
Basen w zimie

Dlaczego warto chodzić na basen zimą?

Basen to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Wynika to nie tylko z faktu, że sam kontakt z wodą jest przyjemny, ale także z dostępności pływania – w praktycznie każdym większym mieście w Polsce znajdziemy krytą pływalnię.

Warto również podkreślić, że pływanie jest sportem, który może uprawiać praktycznie każdy, niezależnie od stanu zdrowia, kondycji, poziomu wytrenowania, czy nawet przebytych kontuzji. Powszechnie uważa się, że chodzenie na basen jest jedną z najbezpieczniejszych form aktywności. Nieprzypadkowo zaleca się ją nawet osobom przechodzącym rehabilitację po ataku rwy kulszowej czy będącym w trakcie leczenia ortopedycznego (oczywiście pamiętamy o wybieraniu odpowiedniego stylu pływackiego).
 

Korzyści dla zdrowia

Basen w zimie to coś, co wielu osobom wciąż nie mieści się w głowie. Szczególnie starsze pokolenie żyje w przeświadczeniu, że przecież jest to gotowy przepis na przeziębienie, zapalenie płuc, a w najlepszym przypadku katar i zapalenie zatok. To tylko mit.

W rzeczywistości chodzenie na basen zimą może być znakomitą inwestycją we wzmocnienie swojego układu odpornościowego. Gdy uzupełnimy tę formę aktywności zdrową, zbilansowaną dietą, a przed wyjściem z basenu na mróz odpowiednio się ubierzemy, to w krótkim czasie zauważymy korzyści – rzadsze „łapanie” infekcji, lepsze samopoczucie, mniejsze zmęczenie, stabilizację emocjonalną i mniejszą tendencję do wpadania w stany depresyjne. Same plusy.

Jeśli więc nie uprawiasz żadnego sportu i nie masz motywacji do tego, aby uczęszczać na jakieś zajęcia zorganizowane, nie lubisz biegać, a nie wyobrażasz sobie też jazdy na rowerze w okresie zimowym, to basen jest zdecydowanie dobrą propozycją dla Ciebie.
 

Nie masz przekonania? Zacznij od wizyty na basenach termalnych

Doskonale rozumiemy, że gdy na dworze panują niskie temperatury, o 15 robi się ciemno, wieje wiatr, a w pracy wciąż piętrzą się nowe obowiązki, to trudno jest zmusić się do jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej. Szukasz bodźca? W takim razie zaplanuj sobie nawet krótki pobyt na basenach termalnych.

Mówimy tutaj o kompleksie basenowym zasilanym wysokiej jakości wodą termalną, która jest naturalnie podgrzana przez magmę, dlatego już po wypełnieniu nią basenów zachowuje wysoką temperaturę. Takie kąpiele są niezwykle przyjemne, a przy tym przynoszą liczne korzyści dla zdrowia:

  • złagodzenie stanów zapalnych skóry,
  • przyspieszenie terapii chorób dermatologicznych i dermatoz,
  • zwiększenie skuteczności leczenia kontuzji ortopedycznych,
  • poprawa funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego,
  • poprawienie metabolizmu,
  • zahamowanie produkcji kortyzolu (tzw. hormonu stresu), przy jednoczesnym zintensyfikowaniu produkcji serotoniny (tzw. hormonu szczęścia),
  • złagodzenie dolegliwości spowodowanych chorobami reumatycznymi,
  • zredukowanie napięcia mięśniowego.

Kąpiele w wodzie termalnej mają również zbawienny wpływ na urodę – warto wiedzieć, że jest to jeden z najstarszych znanych ludzkości zabiegów anti-aging (stosowany już w starożytności). Jeśli więc z jednej strony chcesz zwiększyć swój poziom aktywności fizycznej zimą, a z drugiej marzysz o tym, aby po prostu się wygrzać i poprawić stan swojego zdrowia bez żadnego wysiłku, to wizyta na basenach termalnych jest tym, co możemy Ci w ciemno polecić.
 

Które termy wybrać?

Jeśli chcesz odnieść maksimum korzyści z wizyty na termach, zażyć błogiego relaksu i najwyższej formy komfortu, to zaplanuj sobie krótszy lub dłuższy pobyt w Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej. Poza znakomitą ofertą basenową (również dla najmłodszych) oraz rozbudowaną strefą saun, termy wyróżniają się najwyższą jakością wody termalnej pozyskiwanej z ujęcia na głębokości 2400 metrów.

Dlaczego Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej cieszą się tak dobrą opinią i są jednym z najczęściej polecanych kompleksów basenowych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej? Dowiesz się tego z artykułów na stronie: https://www.termybukovina.pl/blog/.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >