Moja książka Ocalić Kadam
o wyznaczaniu szlaków w Ugandzie i terapii psychodelicznej już w przedsprzedaży!


Akcesoria turystyczne pod namiot - co warto wciąć ze sobą w podróż?

artykuł zewnętrzny


Polacy się bogacą. Kiedyś wypad pod namiot był czymś bardziej popularnym. Dziś większość rodaków woli wsiąść w samolot czarterowy i polecieć na przysłowiowe „All inclusive”. Na szczęście tradycja biwakowania nie wymarła niczym dinozaury i nadal jest grupa ludzi, którzy preferują bliższy, ale i zarazem tańszy wypoczynek i to na łonie natury – to na nich czekają produkty w sklepie COMBAT.
 

Latarki, lampy - światłość

Jeśli zaczynacie przygodę z podróżowaniem z namiotem, to warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów turystycznych pod namiot – akcesoria turystyczne. Na pierwszym miejscu wymienić trzeba światło. Tak przyzwyczailiśmy się do elektryczności, że łatwo zapomnieć o tym, że w namiocie kontaktu nie będzie. Niby wszyscy mamy komórki, ale na dłuższą metę używanie telefonu w trybie latarki jest niepraktyczne. Dlatego warto nabyć wygodny dla nas rodzaj oświetlenia. Nie ważne, czy będzie to lampa turystyczna, latarka czołowa, czy latarka typu EDC. Grunt to mieć czym poświecić w ciemną noc.
 

Saperki, toporki - do pracy w terenie

Jeśli jedziemy w dzicz, to zawsze warto mieć ze sobą uniwersalną saperkę. Przyda się zwłaszcza do szybkich prac polowych związanych z rozstawianiem namiotu. Jeśli nie to duży wielofunkcyjny nóż również przegarnie ziemię i odrąbie gałąź. Ale oczywiście w poważnych (wymagających) zadaniach nic nie zastąpi turystycznego toporka.
 

Kuchenka i krzesiwo - aby z głodu nie umrzeć

Jeśli mamy już przygotowany teren i narąbaliśmy trochę drewna, to warto coś ugotować. Do tego przyda się kuchenka turystyczna i odpowiedni zestaw do gotowania, plus oczywiście sztućce lub ewentualnie minimalistyczny niezbędnik typu spork. Alternatywą może też być wielofunkcyjny scyzoryk lub multitool, które łatwo zmieszczą się w bagażu i zapewnią szeroki wachlarz zastosowań w jednym urządzeniu. Warto również pomyśleć o żelaznym zapasie żywności, najlepiej liofilizowanej, by nie zajmowała zbyt wiele miejsca. Dobra czekolada też nigdy nie zawadzi. Jeśli  będziemy gotować na ogniu to zapałki sztormowe, zapalniczka lub stare dobre krzesiwo to akcesoria „must have” dla wielbicieli wypadów pod namiot.

wyjazd pod namiot

Czas na odpoczynek

Jeśli wieczorne przesiadywanie przy ognisku ma się dobrze skończyć, to musimy być przygotowani na zapewnienie sobie wygodnego wypoczynku, by następnego dnia znów cieszyć się przygodą w namiocie, a nie narzekać na fatalną noc. Dla amatorów spania na wolnym powietrzu uzupełnieniem ekwipunku może być hamak. Jeśli jednak wolicie wykorzystać namiot do tego, do czego go zabraliście, to odpowiednia karimata, klasyczna lub dmuchana, plus śpiwór dobrany do pory roku powinny zapewnić spokojny sen.
 

Akcesoria turystyczne pod namiot - co jeszcze warto zabrać?

Oczywiście spać będziemy na łonie natury, więc warto doposażyć zestaw biwakowy w takie akcesoria turystyczne na camping, jak repelenty i na wszelki wypadek w kleszczołapki. Tak wyposażeni ze spokojem będziemy mogli oddawać się wypoczynkowi.

Na koniec trzeba pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu zdrowia.  Nikt chyba nie wybiera się pod namiot z założeniem jakieś katastrofy, ale na zimne lepiej dmuchać. Dlatego odpowiednio wyposażona apteczka powinna być na szczycie listy akcesoriów turystycznych pod namiot. Pamiętajmy, by zawrzeć w niej tyle elementów, by wystarczyło dla wszystkich uczestników wyprawy.

Jeśli macie zapewnione te podstawowe przyrządy, to w zasadzie jesteście gotowi na spokojne biwakowanie.  Jeśli jednak chcecie uzupełnić swoje wyposażenie, to sprawdzone akcesoria turystyczne pod namiot znajdziecie w sklepie online Combat.


Poznaj więcej inspiracji na ten miesiąc – spójrz na prawy margines >