Bartek Zobek

Osobiście sprawdzone!

Co nowego?

Porady


Ciekawostka dnia

Prostytutki na całym świecie próbują oszukać turystów wzbudzając ich zaufanie, czasem do ostatniej chwili ukrywając swoje intencje. Pokazywanie zdjęć własnych dzieci jest w standardzie. Są też bardziej wyszukane formy damsko-męskich oszustw. Np. w Krakowie dziewczęta podrywają turystów i zaciągają do ulubionej knajpy, gdzie drink kosztuje nawet 100 zł, serwis w cenie.Zaplanuj swój urlop: Chorwacja

Czy lubisz tę stronę? :)


Zapisz się na newsletter!


Wizy online


Naucz się pozycjonowania stron!
Gdzie na narty na Słowacji w 2015 i 2016 r? Nie tylko Chopok! Znajdziesz tu praktyczne informacje: Gdzie są najlepsze stoki narciarskie na Słowacji.
Jaki jest najlepszy wyciąg narciarski w Donovaly? Noclegi tuż przy wyciągu są dodatkowym atutem tego miejsca. Ośrodki dla singli oraz rodzin z dzieckiem? Niedaleko: termy Besenova, czyli popularne wody termalne - Słowacja słynie z kąpielisk i źródeł termalnych.
Słowacja nartyNa narty do Donovaly


Pokaż zbliżenie lub noclegi w Donovaly

Donovaly to mała i urokliwa miejscowość w środkowej Słowacji. Dysponuje nowoczesnymi wyciągami i trasami narciarskimi o łącznej długości kilku kilometrów. Na dodatek pensjonaty oferujące noclegi (w apartamentach lub pokojach) położone są tuż przy wyciągu gondolowo-krzesełkowym. Najbliższy dzieli tylko 40 m od bramek.

Dodatkowym atutem jest fakt, że nawet w sezonie nie ma tłumów. Jedynie w weekendy podczas słowackich ferii mogą być kolejki.

Jeśli będziesz jechać autem osobowym przez Chyżne, to nie musisz kupować biletu na przejazd drogą ekspresową.

W Donovaly trasy narciarskie biegną po stokach dwóch gór:

1. Nova Hola - najdłuższy wyciąg krzesełkowo-gondolowy Telemix o długości 1312 m.

2. Zahradiste - najdłuższy wyciąg krzesełkowy o długości 774 m oferujący także jazdę nocną.

Na wszystkie wyciągi (łącznie kilkanaście) obowiązuje jeden karnet w ramach ośrodka Park Snow.

Sprawdź:
 

 

Inne rozrywki

Kręgle, bilard, rzutki, strzelnica, basen, bary i miejsca do potańczenia (Stodoła). W lutym zazwyczaj odbywają się też międzynarodowe zawody psich zaprzęgów. Za to jedyny sklep zamykają dość wcześnie...Czy wiesz, że możesz zarabiać pieniądze robiąc tylko to, co lubisz, gdzie lubisz i jak lubisz?:) Sprawdź jak!

Pozostałe atrakcje położone są w niedużej odległości:
 

  • Beszeniowa/Beszenowa (37 km): Besenova Thermal Park, czyli baseny termalne (gorące źródła),
     
  • nieopodal Liptowskiego Mikułasza (52 km): Aquapark Tatralandia, czyli najsłynniejszy na Słowacji park wodny.

Donovaly leży na pograniczu Wielkiej Fatry i Gór Starohorskich (Starohorské vrchy), wokół Przełęczy Donowalskiej

Za lasami i górami, za polskimi Beskidami, gdzieś między Chyżnem a Donovaly leży sobie mieścina Orawskie Podzamcze (Oravski Podzamok). A tam ładny zamek. Po zamku oprowadza pani Krystyna, która prawie idealnie radzi sobie z rodzimym językiem polskim (kiedyś poznała przystojnego Słowaka i wiadomo jak to się skończyło). Nas też oprowadziła. Po czym poprosiła o podwózkę. Odstawiliśmy ją pod dom i wzięliśmy numer telefonu na pamiątkę. Parę kilometrów dalej zatrzymał nas policjant twierdząc, że kilometr wcześniej jechałem za szybko. Zabrał prawo jazdy i poprosił o zorganizowanie pieniędzy na mandat. Szukałem, szukałem i odkryłem, że faktycznie w krzakach był ukryty inny policjant z kamerą. Słowakom gratulujemy sprytu. Zadzwoniliśmy do pani Krystyny, czy może podjechać i pomóc nam w negocjacjach, bo mandat miał być wysoki. Pani Krystyna wsiadła na rower, ale jakoś nie mogła nas zlokalizować i wróciła się do domu, gdy pojęła, że jesteśmy o kilometr za daleko. Pojechaliśmy po nią, przywieźliśmy do policjanta, a ona od razu na niego z krzykiem wyleciała. Okazało się, że to dobry znajomy jej męża. Skończyło się więc na pouczeniu i żarcie, że ma być za to flaszka. Po paru tygodniach dostaliśmy esemes od pani Krystyny, że policjant przychodzi do niej i pyta, co z tą flaszką. Czyli nie żart. Flaszkę przywiozłem przy następnej okazji, a później jeszcze jedną. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: od 23 EUR*

Zalecana długość pobytu: 5 dni

Najlepszy okres: styczeń, luty, grudzień

Transport: samochodem

Polecane filmy: "Obsługiwałem angielskiego króla", "Opowieść o zwyczajnym szaleństwie", "Samotni", "Pociągi pod specjalnym nadzorem"

Więcej: Wikipedia, poradnik MSZ (wizy, szczepienia, bezpieczeństwo itp.), pogoda w Donovaly

* minimalna ocena 7 na 10

GaleriaRównież w styczniu: