Bartek Zobek

Osobiście sprawdzone!

Co nowego?

Porady


Ciekawostka dnia

Prostytutki na całym świecie próbują oszukać turystów wzbudzając ich zaufanie, czasem do ostatniej chwili ukrywając swoje intencje. Pokazywanie zdjęć własnych dzieci jest w standardzie. Są też bardziej wyszukane formy damsko-męskich oszustw. Np. w Krakowie dziewczęta podrywają turystów i zaciągają do ulubionej knajpy, gdzie drink kosztuje nawet 100 zł, serwis w cenie.Zaplanuj swój urlop: Chorwacja

Czy lubisz tę stronę? :)


Zapisz się na newsletter!


Wizy online

Naucz się pozycjonowania stron!

Wakacje na Nusa Penida
Spędź wakacje na tropikalnej wyspie!
Tu znajdziesz praktyczne informacje na temat egzotycznej wycieczki do Ameryki Południowej - Brazylii oraz ciekawostki na temat papug, tukanów i kolibrów.
koliber


Spotkanie z kolibrami

W końcu odkryłem miejsce, gdzie ptaki mogą latać a człowiek i tak może zobaczyć je z bliska. A jednak jego obecność im nie przeszkadza. Tukany zbliżą się na wyciągniecie ręki, ciekawe dziwnej istoty pozbawionej dzioba. Wyciągać rękę jednak odradzam. Ale ze zrobieniem wyjątkowych zdjęć u boku egzotycznego ptaka nie będzie problemu.

Tukany i ary urzekły mnie kolorami. Jeszcze większe wrażenie zrobiły najmniejsze ptaki świata - kolibry, którym można było się przyjrzeć z bliska. Ich zwinność robi wrażenie. Trzepoczą skrzydłami nawet 200 razy na minutę (im mniejszy, tym częściej) i między innymi dzięki temu (jako jedyne ptaki) potrafią latać do tyłu. Jeszcze większe wrażenie robi szybkość bicia serca - ponad 1000 uderzeń na minutę! I co chyba najdziwniejsze - podczas wędrówki potrafią przelecieć 8000 km!

Oprócz ww. ptaków zobaczysz też inne gatunki oraz sporo pięknych motyli.

Wizytę w Parku ptaków w Foz do Iguaçu warto połączyć z wycieczką do pobliskich wodospadów Iguacu (Iguazu) oraz Rio de Janeiro.

Ciąg dalszy (w tym zdjęcia i filmy) w przygotowaniu.

 

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: od 9 EUR*

Zalecana długość pobytu: 2 dni

Najlepszy okres: styczeń, luty, marzec, listopad, grudzień

Transport: samolotem

Polecane filmy: "Miasto Boga", "Elitarni - ostatnie starcie"

Więcej: Klimat, Wikipedia, Poradnik MSZ (wizy, szczepienia, bezpieczeństwo itp.)

* minimalna ocena 7 na 10

tanie wakacje
Poznaj Travelist skupiający najlepsze ofertylast minute w hotelach.


Co miesiąc rozwijam jedną relację z podróży. W przygotowaniu jest ich ponad 60. Jeśli ta wyżej interesuje Cię szczególnie, daj znać, postaram się ją podnieść w kolejce :)

A może inna podróż Cię również zainteresuje? Spójrz w prawo.

Oprócz tego ukończony jest dział porad (u góry po lewej).

 

Chcesz być na bieżąco? Polub Kalendarz na FaceBooku lub zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!