Bartek Zobek

Osobiście sprawdzone!

Co nowego?

Porady


Ciekawostka dnia

Prostytutki na całym świecie próbują oszukać turystów wzbudzając ich zaufanie, czasem do ostatniej chwili ukrywając swoje intencje. Pokazywanie zdjęć własnych dzieci jest w standardzie. Są też bardziej wyszukane formy damsko-męskich oszustw. Np. w Krakowie dziewczęta podrywają turystów i zaciągają do ulubionej knajpy, gdzie drink kosztuje nawet 100 zł, serwis w cenie.Zaplanuj swój urlop: Chorwacja

Czy lubisz tę stronę? :)


Zapisz się na newsletter!


Wizy online

Naucz się pozycjonowania stron!

Wakacje na Nusa Penida
Spędź wakacje na tropikalnej wyspie!
Tu znajdziesz praktyczne informacje: kiedy lecieć do Tajlandii. Jakie są najpiękniejsze jaskinie na świecie, najładniejsze plaże Krabi – Tajlandia. Gdzie pływać kajakiem, jakie są najlepsze miejsca na pływanie kajakiem. Jakie są największe atrakcje w Tajlandii - Krabi. Gdzie spędzić wakacje w Azji.
Krabi


Odkrywanie jaskiń w Krabi

Pływanie kajakiem wydawało mi się nudne. Aż odkryłem jak wielką frajdę daje ono podczas eksploracji tajskich jaskiń, schowanych w skalistym nabrzeżu regionu Krabi. A to nie wszystkie atrakcje, bo tutaj kryją się jedne z najpiękniejszych plaż w Tajlandii, jeśli nie na świecie!

Ton Sai to nazwa małej zatoki a równocześnie plaży wciśniętej między majestatyczne skały przyciągające alpinistów z całego świata. Dotrzeć tu można łodzią z miasteczka Ao Nang. Na plaży warto wypożyczyć kajak, aby opłynąć jaskinie wyżłobione przez wodę w skalistych klifach. Jedna z najładniejszych mieści się gdzieś w połowie drogi między przystanią w Ao Nang a zatoką Ton Sai. Jednak hitem będzie wycieczka na wschód do sąsiedniej plaży Railay West, do której można przejść suchą stopą z Ton Sai podczas odpływu. Railay to już małe miasteczko, w którym chce się zamieszkać. I można znaleźć tutaj sporo możliwości noclegowych, choć ceny już nie urzekają jak przy innych tajskich plażach.
Kolejna plaża na wschód do piękna Phra Nang. Można do niej dotrzeć spacerem oznaczoną ścieżką lub popłynąć kajakiem. Tutaj też znajdują się majestatyczne jaskinie (najsłynniejsza z nich to Jaskinia Księżniczki) z fantastycznymi stalaktytami. Spacer w tych jaskiniach wymagał będzie odrobinę wysiłku i zmysłu logistycznego. Do dalszych wysuniętych na wschód formacji można dotrzeć już tylko kajakiem i z pewnością warto to zrobić.

Większość jaskiń w tym regionie do tylko kanały, z których można wypłynąć… tyłem. Na końcu niektórych będzie jednak szerzej z możliwością nawrotu. Czasem pojawi się przełączka do innej jaskini. W odległości dłuższego kajakowania znajdują się piękne wyspy z cudownymi plażami, choć Phra Nang jest już jedną z najznakomitszych. Niestety głośnych.

Inne niebrzydkie jaskinie położone są w głębi lądu i nazywają się Le Khao Kop.

W Tajlandii oprócz wspomnianych wysp niespotykaną (choć kontrowersyjną) gdzie indziej atrakcją są spotkania z tygrysami. Warto zobaczyć także Bangkok. A w odległości krótkiego lotu leżą niezwykła Kambodża i Wietnam.

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: Ao Nang - od 10 USD, Railay - od 71 USD*

Zalecana długość pobytu: 1 tydzień

Najlepszy okres: styczeń, luty, marzec, grudzień

Transport: samolotem do Bangkoku lub Phuketu

Polecane filmy: "Chwała dziwkom", "Shutter - Widmo" (2004)

Więcej: Wikipedia, Klimat, Poradnik MSZ (wizy, szczepienia, bezpieczeństwo)

* minimalna ocena 7 na 10

tanie wakacje
Poznaj Travelist skupiający najlepsze ofertylast minute w hotelach.


Co miesiąc rozwijam jedną relację z podróży. W przygotowaniu jest ich ponad 60. Jeśli ta wyżej interesuje Cię szczególnie, daj znać, postaram się ją podnieść w kolejce :)

A może inna podróż Cię również zainteresuje? Spójrz w prawo.

Oprócz tego ukończony jest dział porad (u góry po lewej).

 

Chcesz być na bieżąco? Polub Kalendarz na FaceBooku lub zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!