Bartek Zobek

Osobiście sprawdzone!

Co nowego?

Porady


Ciekawostka dnia

Prostytutki na całym świecie próbują oszukać turystów wzbudzając ich zaufanie, czasem do ostatniej chwili ukrywając swoje intencje. Pokazywanie zdjęć własnych dzieci jest w standardzie. Są też bardziej wyszukane formy damsko-męskich oszustw. Np. w Krakowie dziewczęta podrywają turystów i zaciągają do ulubionej knajpy, gdzie drink kosztuje nawet 100 zł, serwis w cenie.Zaplanuj swój urlop: Chorwacja

Czy lubisz tę stronę? :)


Zapisz się na newsletter!


Wizy online

Naucz się pozycjonowania stron!

Wakacje na Nusa Penida
Spędź wakacje na tropikalnej wyspie!
Tu znajdziesz informacje praktyczne: gdzie jechać na długi weekend majowy. Co warto zobaczyć i zwiedzić w Budapeszcie: najciekawsze miejsca i zabytki, ciekawostki o Węgrzech. Oraz kiedy jechać tu na wczasy?
Budapeszt


Rejs pięknym modrym Dunajem

Budapeszt często kojarzy się traumatycznie. Zwłaszcza tym, którzy próbowali przejechać przezeń za dnia np. w drodze do Chorwacji. Brak GPS-a kończy się sentymentem za samolotem. Z kolei zatrzymanie się chociaż na jeden dzień w tym mieście rodzi bardzo pozytywne wrażenia.

Pięknego widoku na Dunaj oraz budynek parlamentu węgierskiego doświadczysz ze Wzgórza Gellerta. To tutaj w I wieku osiedlili się Celtowie. Węgrzy przybyli w te okolice dopiero w X wieku. Ta prawobrzeżna część miasta (gdzie z pewnością warto wybrać się również na zamek), nazywana jest uroczo Budą (kto by nie chciał mieszkać w budzie?). w XIX w. połączono ją z lewobrzeżnym Pesztem i tak powstał Budapeszt.

Peszt wprawdzie nie rzuca na kolana, ale jest również ładny i słusznie kusi nocnym spacerem. Miłośnikom tej aktywności polecam też Wyspę Małgorzaty na Dunaju. Jeśli chodzi zaś o rejsy, to należy udać się na Vigadó tér a tam wybrać odpowiednią dla siebie opcję, począwszy od statku po prostu płynącego na wodzie, a skończywszy na cygańsko-węgierskie hulankach nocnych. Mniej więcej od marca do października, choć latem wybór wycieczek po rzece jest największy.
Można też zaplanować dłuższe wakacje na Węgrzech docierając na południu do modnego jeziora Balaton lub na północny-wschód do regionu Tokaj-Hegyalja (sięga również Słowacji), gdzie produkowany jest słynny alkohol Tokaj. Prawo do nazwy mają tylko wina z tego regionu, a jeśli są produkowane po słowackiej stronie, to podlegają węgierskiej kontroli jakości. Tymczasem tequilę (od meksykańskiego miasta: Tequila) produkują ponoć nawet w Belgii...

Więcej ciekawostek, zdjęć i filmów w przygotowaniu.

 

Cena noclegu 1 osoby w pokoju 2-os.: od 10 EUR*

Zalecana długość pobytu: 2 dni

Najlepszy okres: maj, czerwiec, wrzesień

Transport: samochodem

Polecane filmy: "Kontrolerzy", "C.K.Dezerterzy"

Więcej: Wikipedia, klimat, poradnik MSZ (wizy, szczepienia, bezpieczeństwo itp.)

* minimalna ocena 7 na 10

tanie wakacje
Poznaj Travelist skupiający najlepsze ofertylast minute w hotelach.


Co miesiąc rozwijam jedną relację z podróży. W przygotowaniu jest ich ponad 60. Jeśli ta wyżej interesuje Cię szczególnie, daj znać, postaram się ją podnieść w kolejce :)

A może inna podróż Cię również zainteresuje? Spójrz w prawo.

Oprócz tego ukończony jest dział porad (u góry po lewej).

 

Chcesz być na bieżąco? Polub Kalendarz na FaceBooku lub zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!