Bartek Zobek

Osobiście sprawdzone!

Co nowego?

Głosuj na Kalendarz Przygód
w konkursie na najlepszy blog!

Porady

Ciekawostka dnia

Strona ambasady rosyjskiej dość klarownie informowała o procesie wydawania wizy w krakowskim konsulacie. Na miejscu okazało się, że wizę trzeba wyrobić gdzie indziej w agencji pośredniczącej (za dodatkową opłatą ok. 100 zł), a jeśli się człowiek upiera, to można zrobić na miejscu, ale wcześniej trzeba wypełnić dodatkowe kwestionariusze na stronie, otrzymać numer i czekać na zaproszenie. Wyjaśniwszy konsulowi, że dodatkowe kwestionariusze nie działają pozwolono mi ominąć te procedury. Składanie dokumentów oraz odbieranie wizy przebiegło w bardzo luźniej atmosferze. Pracownik konsulatu wymienił kilka żartów z kolegami oraz kilka esemesów. Ostatni musiał być bardzo wciągający, bo już miałem otrzymać paszport, ale pracownik sięgnął po telefon i tak się wczuł, że chyba o mnie zapomniał. Gdy przypomniałem o swoim istnieniu, podał mi paszport. W sumie cztery wizyty w konsulacie i wiza gotowa.

Czy lubisz tę stronę? :)

Zaplanuj swój urlop: Chorwacja

Chcesz umieścić tutaj swoją reklamę? Napisz.

Naucz się pozycjonować strony w Google!

Jest to serwis dla szukających informacji:
Gdzie na wakacje w czerwcu (za granicą lub w Polsce), gdzie na urlop w czerwcu, wycieczki dla singli i rodzin z dzieckiem (dziećmi), tanie wakacje czerwiec 2014 i 2015, wypoczynek w górach lub nad morzem, gdzie na wczasy w czerwcu, wyjazd na  romantyczny długi weekend czerwcowy we dwoje, gdzie w czerwcu na wakacje jechać, pojechać, wyjechać, polecieć, pomysł na wczasy czerwiec 2014 dla dwojga, egzotyczne wyprawy, podróże.Barcelona nie wymaga reklamy. Wymaga okazji. Sama oryginalna architektura Gaudiego (choćby La Sagrada Família czy Casa Batlló) powinna przekonać. Do tego dochodzi plaża, życie nocne, kuchnia (polecam hiszpańską tortillę i tapasy, a poza tym - kuchnia katalońska). W Sagradzie warto wspiąć się na górę. Polecam też spacer po dachu Katedry św. Eulalii w Barcelonie. Inne atrakcje: Muzeum Pic... ››


Koszt pobytu 1 osoby w pokoju 2-os.: od 18,5 EUR*

Zalecana długość pobytu: tydzień

Najlepszy okres: maj, czerwiec, wrzesień, październik - bo ciepło (na kąpiel najlepiej nadaje się wrzesień), ale nie tak upalnie, żeby utrudniało to zwiedzanie.

Transport: samolotem

Polecane filmy: "Wszystko o mojej matce", "Vicky Cristina Barcelona"

Więcej: Wikipedia, Poradnik MSZ, Klimat

* minimalna ocena na Booking.com: 7>> Dowiedz się więcej
Zdobądź więcej klientów dzięki skutecznemu sloganowi reklamowemu.